• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
20171019_banner_www_szpitala
 
3. miejsce w rankingu szpitali niezabiegowych
Piątek, 15 Grudzień 2017 10:27

opisy www - wydarzenia

Nasz szpital zajął trzecią pozycję w rankingu najlepszych szpitali niezabiegowych w Polsce. Zwycięzców wyłoniło Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Więcej…
 
Najmłodsi Małopolanie zaszczepieni przeciwko pneumokokom
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 15:08

 

 

 

 

Właśnie zakończyła się czwarta edycja wojewódzkiego programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce. Dzięki przeprowadzonej akcji zostało zaszczepionych aż 2636 dzieci, podano 3016 dawek bezpłatnej szczepionki w 55 żłobkach, klubach dziecięcych i ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, a także w 8 powiatach Małopolski. Na kompleksową realizację programu w tym roku samorząd województwa małopolskiego przekazał 900 tys. zł.

Więcej…
 
Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu: „Utworzenie Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie”
Środa, 08 Listopad 2017 13:55

Z przyjemnością informujemy, że 8 listopada 2017 roku zawarta została pomiędzy Zarządem Województwa Małopolskiego a Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie umowa na dofinansowanie realizacji projektu „Utworzenia Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie”

Więcej…
 
Szpital Partnerem Roku Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+
Piątek, 08 Grudzień 2017 14:58

Miło nam poinformować, że Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika dzięki Państwa głosom został wybrany na Partnera Roku Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ w Kategorii Zdrowie. Dziękujemy za wyróżnienie ♥

Więcej…
 
Mali pacjenci tworzą "Obraz w pigułce"
Piątek, 24 Listopad 2017 09:43

Ruszyła kolejna już 7. edycja "Obrazu w pigułce". Dzieci z naszego szpitala przygotowywały swoje plastelinowe prace. Tematem przewodnim projektu był "Internet". Wkrótce dzieła małych artystów za pomocą techniki przestrzennej zostaną przeniesione na płótno. Efektowny obraz będzie zdobił ściany oddziału psychiatrii.

 

Więcej…
 
Jak pomóc dziecku, którego matka piła w ciąży? Eksperci debatują w Krakowie
Picie alkoholu przez matkę w ciąży może doprowadzić u dziecka m.in. do uszkodzenia mózgu, dysmorfii twarzy oraz niedoboru masy ciała i wzrostu. Eksperci z całej Polski dyskutują w Krakowie na temat FASD czyli tzw. zespołu zaburzeń związanych z narażeniem na alkohol w okresie płodowym.
LAST_UPDATED2
Więcej…
 
Święty Mikołaj przyjechał na policyjnym motocyklu
Czwartek, 07 Grudzień 2017 11:22

6 grudnia, Święty Mikołaj wraz z policyjną maskotką – Inspektorem Wawelkiem oraz pomocnikami, którymi w tym szczególnym dniu zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie, odwiedził Szpital Dziecięcy św. Ludwika w Krakowie.

Więcej…
 
Ostatni miesiąc bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom
Wtorek, 07 Listopad 2017 10:37

Jeszcze przez miesiąc potrwa akcja bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom, która swoim zasięgiem obejmuje: powiat tarnowski, brzeski, wielicki, proszowicki, limanowski oraz miasta Kraków i Tarnów. Szczepienia odbywają się w ramach programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce, na który w tym roku Województwo Małopolskie przeznaczyło 500 tysięcy złotych.

Więcej…
 
Centrum Szczepień nieczynne w czwartek i piątek
Środa, 15 Listopad 2017 15:24

Uprzejmie informujemy, ze Centrum Szczepień Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie 16 i 17 listopada tj. w czwartek i piątek, będzie nieczynne.

 Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś532
Wczoraj441
Wizyt w tygodniu532
Wizyt w miesiącu11537
Łącznie wizyt963040