• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
Radosnych Świąt Wielkiej Nocy
Poniedziałek, 30 Marzec 2015 10:54

 

 
Zakończyła się konferencja "Kiedy pediatra ma wątpliwości"
Piątek, 27 Marzec 2015 18:06

Za nami konferencja "Kiedy pediatra ma wątpliwości". Spotkanie zaliczamy do udanych za sprawą licznie przybyłych uczestników (ponad 100) oraz wybitnych specjalistów - prof. dr hab. n. med. Teresy Jackowskiej, Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Pediatrii, dr hab. med. prof. UJ Przemko Kwinty, Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Pediatrii, prof. dr hab. n. med.  Krzysztofa Fyderka, Prezesa Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, dr n. med. Katarzyny Przybyszewskiej, Kierownika Oddziału i Poradni Gastrologicznej w WSSDz im. św. Ludwika oraz dr n. med. Hanny Czajki, Kierownika Poradni Chorób Zakaźnych WSSDz im. św. Ludwika. Szczegóły niżej.

Więcej…
 
Obraz w pigułce - KOSMOS
Poniedziałek, 23 Marzec 2015 20:57
Kosmos oczami pacjentów Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika - w ten sposób można zatytułować wszystkie prace, stworzone przez dzieci w ramach dzisiejszych warsztatów inaugurujących już III edycję projektu "Obraz w pigułce". Dzięki nieskrępowanej wyobraźni i ogromnej przyjemności tworzenia powstały moduły, które następnie dzięki studentom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie przemienią się w wielkoformatowy obraz. Dziękujemy wszystkim małym artystom i ich dużym pomocnikom.
Więcej…
 
Konferencja "Kiedy pediatra ma wątpliwości"
Poniedziałek, 02 Marzec 2015 14:37
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Krakowskie Polskie Towarzystwo Pediatryczne zapraszają na konferencję "Kiedy pediatra ma wątpliwości" 27 marca 2015 w Krakowie. Spotkanie kierowane jest do  małopolskich lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, specjalistów pediatrii i medycyny rodzinnej oraz lekarzy rezydentów szkolących się w wymienionych specjalizacjach. Gościem honorowym będzie prof. dr n. med. Teresa Jackowska - Krajowy Konsultant ds. Pediatrii. Wstęp bezpłany. Trwają zapisy.
Więcej…
 
Dzieci stworzą swoją własną wizję kosmosu
Piątek, 20 Marzec 2015 18:25
W najbliższy poniedziałek 23 marca o godzinie 14:30 w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie odbędą się warsztaty dla małych pacjentów inaugurujące III edycję projektu „Obraz w pigułce”.  Dzieci będą wykonywać przestrzenne makiety z plasteliny. Tematem przewodnim będzie kosmos. W rezultacie studenci Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa pod okiem dr Marcina Kowalika przekształcą makiety w wielkoformatowy obraz, który będzie zdobił przestrzeń szpitala już w kwietniu.
Więcej…
 
Szachy jako forma terapii
Piątek, 13 Marzec 2015 18:08

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie od 2011 roku wykorzystuje terapie niekonwencjonalne jako uzupełniające metody w standardowej terapii i rehabilitacji małych pacjentów. Kolejnym krokiem jest partnerstwo w projekcie Polskiego Związku Szachowego „Rehabilitacja przez szachy”, skierowanego do dzieci z zaburzeniami psycho-ruchowymi oraz długo przebywającymi w szpitalach i innych placówkach. W piątek 13 marca o godzinie 12:30 w Szpitalu św. Ludwika odbyła się konferencja „Rehabilitacja przez szachy”.

Więcej…
 
Wymarzona rekomendacja
Wtorek, 03 Marzec 2015 15:47

Dziękujemy Klarze za wspaniałe słowa na temat Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej rekomendacji. Każdego dnia chcemy realizować naszą misję: Walczyć o życie, zdrowie i uśmiech dziecka.

Więcej…
 
Dr Ząbek w Szpitalu św. Ludwika
Wtorek, 17 Marzec 2015 18:33

Projekcja fimu Dr Ząbek, pokazy prawidłowego mycia zębów, rozmowy na temat profilaktyki próchnicy, higieny jamy ustnej oraz o różnicach między pastami ze względu na wiek dziecka - o tym wszystkim opowiadała Julia Kawa z Colgate, służąc profesjonalną poradą. Dziękujemy za zaangażowanie przy organizacji Dnia Zdrowia Jamy Ustnej w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika.

Więcej…
 
Studio YAPA i przedstawienie "Baju, baj"
Piątek, 06 Marzec 2015 17:10
5 marca w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika gościliśmy aktorów Studia YAPA. Zaprezentowali wspaniałe, pełne radości, muzyki i śpiewu, ale też bardzo pouczające, przedstawienie pt. "Baju, baj". Dzieci i rodzice wspaniale się bawili. Na zakończenie otrzymali  również słodkie niespodzianki.
Więcej…
 
Konferencja "Rehabilitacja przez szachy"
Poniedziałek, 23 Luty 2015 09:26
Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika oraz  Polski Związek Szachowy  zapraszają przedstawicieli szkół działających w szpitalach dziecięcych oraz na oddziałach pediatrycznych zainteresowanych projektem „REHABILITACJA PRZEZ SZACHY”  na spotkanie 13 marca 2015 r.  o godzinie 12:30 w Sali Konferencyjnej Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie, ul. Strzelecka 2. Wstęp bezpłatny.
 
Więcej…
 Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Dziś140
Wczoraj644
Wizyt w tygodniu784
Wizyt w miesiącu16935
Łącznie wizyt357274