• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
REJESTRACJA na konferencję "FASD - problem kliniczny i społeczny"
Środa, 26 Sierpień 2015 13:45

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizują przy wsparciu Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CM UJ i Fundacji E&Y  I Międzynarodową Konferencję Naukowo-Szkoleniową w Krakowie pt. „FASD – problem kliniczny i społeczny. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30.09-02.10.2015 w Dworze w Tomaszowicach koło Krakowa. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zachęcamy do rejestrowania się do 24 września!

Więcej…
 
Bezpłatne Programy Zdrowotne
Czwartek, 20 Sierpień 2015 16:37

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie zaprasza do skorzystania z bezpłatnych szczepień dla dzieci w ramach realizowanych programów zdrowotnych, finansowanych z budżetu Rad Dzielnic II, XII i XV Miasta Krakowa.

Więcej…
 
Ranking Lekarz Małopolska - głosujemy
Poniedziałek, 17 Sierpień 2015 10:18

Jesteśmy dumni i bardzo wdzięczni za nominacje w kategorii Szpital oraz Lekarz Specjalista w rankingu Lekarz Małopolska Gazety Krakowskiej. Glosy na Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika, dr n. med. Katarzynę Przybyszewską oraz lek. Zuzannę Kurtykę można oddawać do 4 września poprzez wypełnienie kuponu, wysłanie sms, za pośrednictwem strony internetowej lub profilu na facebook.pl - szczegóły niżej. Dziękujemy za każdy głos.

Więcej…
 
Profilaktyka zakażeń wirusem HPV – nowy program zdrowotny w Małopolsce
Poniedziałek, 10 Sierpień 2015 15:12

Czy wiecie Państwo, że nawet 80% kobiet zakaża się wirusem HPV w ciągu swojego życia a najczęstszym powodem występowania raka szyjki macicy jest HPV? Problem zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego nie dotyka wyłącznie kobiet, mężczyźni również są narażeni. W jaki sposób można się przed nim uchronić? Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem HPV w Małopolsce dotyczy właśnie ochrony przed zakażeniem HPV. Jest on realizowany przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie a finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Więcej…
 
Krótkie terminy oczekiwania i bezpłatne badania tomografii komputerowej
Piątek, 08 Maj 2015 13:45
Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie oferuje bezpłatne badania tomografii komputerowej dla dzieci z Województwa Małopolskiego w ramach kontraktu z NFZ oraz KRÓTKIE TERMINY oczekiwania. Dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o komfort małego pacjenta: dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dbamy o przyjazny dla dziecka wystrój pracowni oraz dajemy możliwość szybkiego umówienia się na badanie. Wystarczy posiadać właściwe skierowanie..
 
Więcej…
 
Dyrektor Stanisław Stępniewski p.o. Dyrektora Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" w Radziszowie

Informujemy, że Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie - Stanisław Stępniewski stał się jednocześnie p.o. Dyrektora Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" w Radziszowie. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

 
Druga edycja konferencji "Kiedy pediatra ma wątpliwości" za nami
Piątek, 05 Czerwiec 2015 07:30

Za nami druga edycja konferencji "Kiedy pediatra ma wątpliwości". Lekarze POZ, specjaliści pediatrii i medycyny rodzinnej oraz lekarze rezydenci szkolący się w wymienionych specjalizacjach z całej Małopolski spotkali się dzisiaj (27.06.2015r.) w Dworze w Tomaszowicach aby odpowiedź na pytania dotyczące m.in. wstrząsu anafilaktycznego, posocznicy meningokokowej czy szczepień. Dziękujemy wszystkim prelegentom oraz uczestnikom.

Więcej…
 
Umilamy "Wakacje w szpitalu"
Czwartek, 02 Lipiec 2015 07:09
Rozpoczęły się upragnione wakacje, czas wypoczynku, relaksu i radości. Nasze dzieci  uczestniczą w różnego typu formach letniego wypoczynku. Wyjeżdżają na obozy, kolonie, biwaki, korzystają ze słońca, wolności  i  wszystkich  bogactw natury.  Zdarza się i tak, że  jakąś część wakacji  trzeba spędzić dość nietypowo, przebywając w szpitalu na badaniach diagnostycznych, leczeniu czy rehabilitacji. Postaramy się, aby nasi mali pacjenci wspominali ten wakacyjny pobyt jak najlepiej. Rozpoczynamy projekt "Wakacje w szpitalu".
Więcej…
 
Co to był za dzień! Dzień Otwarty Szpitala!
Czwartek, 18 Czerwiec 2015 16:58

To był dzień pełen wrażeń! Blisko 150 przedszkolaków z Krakowa wzięło udział w Dniu Otwartym Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie.Czas wypełniała im intensywna zabawa połączona z działaniami edukacyjnymi. Tegoroczny dzień otwarty był w szczególny sposób związany z obchodami Światowego Dnia Dogoterapii, która od kilku lat wspomaga leczenie dzieci w szpitalu. Dziękujemy Ośrodkowi Terapii "Wsparcie", Staromiejskiemu Centrum Kultury Młodzieży oraz Fundacji Dr Clown za poprowadzenie fanstatycznych zajeć.

Więcej…
 
Dzień Walki z Cukrzycą w Szpitalu św. Ludwika
Wtorek, 09 Czerwiec 2015 08:42

Pod koniec czerwca (27.06), w rocznicę odkrycia insuliny, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków organizuje rokrocznie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Z tej okazji wczoraj, tj. 8 czerwca w części poradnianej Szpitala św. Ludwika można było skorzystać z bezpłatnych profilaktycznych badań poziomu glukozy we krwi, pomiarów ciśnienia tętniczego, wagi, wzrostu oraz uzyskać poradę odnośnie zdrowego stylu życia.

Więcej…
 Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś158
Wczoraj157
Wizyt w tygodniu3232
Wizyt w miesiącu11703
Łącznie wizyt425717