• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
20171019_banner_www_szpitala
 
Centrum Szczepień - nowa lokalizacja
Środa, 14 Marzec 2018 09:01

opisy na www - szczepienia

Szanowni Państwo, informujemy o zmianie miejsca Centrum Szczepień - obecnie znajduje się w gabinecie 1.43 na pierwszym piętrze Pawilonu Jakubowskiego (nowy budynek szpitala, ul. Strzelecka 2a). Godziny pracy Cenrum Szczepień pozostają bez zmian. Szczegóły dotyczące Centrum znajdują się w zakładce Centrum Szczepień.

 
♥ Łatwe pomaganie i rozliczanie - przekaż nam 1%
Poniedziałek, 29 Styczeń 2018 11:55

Już od ponad 140. lat Szpital Dziecięcy św. Ludwika kieruje się dewizą „Walczymy o życie, zdrowie i uśmiech dziecka”. Realizacja tej misji nie byłaby możliwa, gdyby nie Państwa dotychczasowa  hojność i zaangażowanie w rozwój naszego szpitala. Dlatego raz jeszcze zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie poprzez przekazanie 1% na rzecz przyszpitalnej Fundacji Zdrowie Dziecka.

Więcej…
 
Bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym dla dzieci z Miasta Krakowa
Piątek, 16 Luty 2018 13:00

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie zaprasza na bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym, realizowane w ramach programów zdrowotnych finansowanych z budżetu Miasta Krakowa. Informacja i zapisy do programu prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 pod numerem telefonu 12 430 34 72.

Więcej…
 
Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu: „Utworzenie Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie”
Środa, 08 Listopad 2017 13:55

Z przyjemnością informujemy, że 8 listopada 2017 roku zawarta została pomiędzy Zarządem Województwa Małopolskiego a Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie umowa na dofinansowanie realizacji projektu „Utworzenia Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie”

Więcej…
 
Światowy Dzień Chorych na Padaczkę
Środa, 14 Luty 2018 10:50

1 na 100 osób ma padaczkę. To choroba przewlekła polegająca na powtarzaniu się napadów, które są efektem wyładowań bioelektrycznych w mózgu. Są pacjenci, którzy mają zaledwie kilka napadów w ciągu całego życia, ale też tacy, u których pojawiają się one codziennie.

Więcej…
 
To już 26. serduszkowa akcja WOŚP ♥
Czwartek, 11 Styczeń 2018 12:45

To już kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który zaangażował sie Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika. W ramach 26. edycji serduszkowej akcji zorganizowaliśmy stanowisko zdrowotne, kóre w czwartek 11 stycznia stało w Pawilonie Jakubowskiego przy rejestracji do poradni specjalistycznych do godziny 14:00. Chętni mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów pikflometrem, glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego, wagi oraz wzrostu. Nie brakowało zainteresowanych. Dziękujemy w imieniu noworodków, dla których gra tegoroczna orkiestra.  

Więcej…
 
Ferie zimowe - sprawdźcie atrakcje
Czwartek, 15 Luty 2018 11:59

Od 12 do 25 lutego w naszym szpitalu trwają ferie zimowe. Zadbaliśmy o to, by każdego dnia mali pacjencji, mogli skorzystać z licznych atrakcji. W programie m.in. spotkania z policją, strażą pożarną, seanse filmowe, przedstawienia teatralne, dogoterapia oraz obchody chińskiego nowego roku.

Więcej…
 
Bezpłatne maski antysmogowe dla pacjentów szpitala
Środa, 07 Luty 2018 11:26

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie uczestniczy w kampanii Urzędu Miasta Krakowa „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa”.  W związku z tym pacjenci poradni pulmonologicznej, mukowiscydozy, alergologicznej, POZ oraz oddziału pulmonologicznego otrzymają w czasie wizyty/ wypisu bezpłatną maskę antysmogową.

Więcej…
 
3. miejsce w rankingu szpitali niezabiegowych
Piątek, 15 Grudzień 2017 10:27

Nasz szpital zajął trzecią pozycję w rankingu najlepszych szpitali niezabiegowych w Polsce. Zwycięzców wyłoniło Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. 

Więcej…
 Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś8
Wczoraj434
Wizyt w tygodniu5855
Wizyt w miesiącu13340
Łącznie wizyt1030266