• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
1% mnożymy przez tysiące uśmiechów
Wtorek, 12 Styczeń 2016 16:43

opisy na www - szpital

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie już od 140 lat niesie pomoc najmłodszym spośród pacjentów kierując się dewizą: "Walczymy o życie, zdrowie i uśmiech dziecka". Intensywny rozwój Szpitala jest możliwy również dzięki Państwa pomocy. Dzieci leczone są w coraz lepszych warunkach i nowoczesną aparaturą za sprawą Państwa wsparcia. Pamiętając, że 1% to TYSIĄCE uśmiechniętych twarzy zwracamy się z prośbą o wsparcie małych pacjentów Szpitala św. Ludwika poprzez przekazanie 1 % SWOJEGO PODATKU na rzecz Fundacji „Zdrowie Dziecka” - KRS 0000256178.

Więcej…
 
Oferta pracy dla pielęgniarki
Piątek, 12 Luty 2016 08:23

opisy na www - szpital 

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, poszukuje kandydatki na stanowisko: pielęgniarki, na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy. Termin składania ofert - 25.02.2016r.

Więcej…
 
Rehabilitacja, czyli HOP do wody!
Piątek, 12 Luty 2016 09:35

opisy www-promocja_zdrowia

Nowy rok to nie tylko nowy początek, ale również kontynuacja dobrych praktyk. Niewątpliwie jedną z nich jest projekt „Rehabilitacja z uśmiechem” od trzech lat realizowany przez Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika oraz Park Wodny. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa ponieważ poszerzona o dodatkową atrakcję jaką są warsztaty dla dzieci z animatorem w Kąciku Zabaw za symboliczną złotówkę.

Więcej…
 
Szpital Dziecięcy św. Ludwika popiera kampanię "Piękna bo zdrowa"
Piątek, 05 Luty 2016 11:21

opisy www-promocja_zdrowia

Dajmy się przyciągnąć do ginekologa, zachęca hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej, skierowanej przeciwko rakowi szyjki macicy. Kampania, której celem jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych badań ginekologicznych, prowadzona jest już po raz 13. Została zainicjowana przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości.Jako szpital promujący zdrowie gorąco popieramy tę akcję i z pełnym przekonaniem przyłączamy się do jej propagowania.

Więcej…
 
Dzień Miodu wg Kubusia Puchatka
Czwartek, 04 Luty 2016 17:22

W środę 3 lutego w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika obchodziliśmy Dzień Miodu wg Kubusia Puchatka. Ten uwielbiany przez dzieci miś znany jest powszechnie ze swojej wielkiej słabości do miodu, którego walory smakowe i zdrowotne są niezaprzeczalne. W tym roku swoją miłością do pszczół  i miodowych smakołyków, dzielili się z nami właściciele Gospodarstwa Edukacyjnego ”Pszczółki” z Niezwojowic koło Pałecznicy.

Więcej…
 
Powrót Kazika
Środa, 27 Styczeń 2016 18:48

W ramach programu Ferie w szpitalu, dzieci leczone w naszym szpitalu spotkały się dzisiaj z psem terapeutą Kazikiem. Tym razem  odwiedził on dzieci hospitalizowane w oddziałach. Można było pogłaskać Kazika, podać mu chrupkę lub przytulić się do jego mięciutkiej, puszystej sierści. Wizyta psa terapeuty wywołała radosne poruszenie wśród dzieci, rodziców i personelu szpitala, budząc wiele bardzo pozytywnych emocji. Dziękujemy opiekunce Kazika pani Laurze Gallas-Diener za przygotowanie tej niezapomnianej wizyty w naszym szpitalu. Kazik, czekamy na kolejną wizytę u nas.

Więcej…
 
Babciu, Dziadku - Wszystkiego Najlepszego!
Środa, 20 Styczeń 2016 08:58

Pacjenci Szpitala św. Ludwika zawsze pamiętają o Dniu Babci i Dziadka. Z wielkim zaangażowaniem  własnoręcznie przygotowują prezenty  na tę okazję. Po szyciu maskotek przyszedł czas na kolorowe laurki, które oprócz kwiatów zawierały prozdrowotne przesłanie. Nad ich wykonaniem pracowały wszystkie dzieci, bez względu na wiek. Nawet Ci najstarsi ochoczo przystąpili do działania. Efekty dziecięcych starań widoczne są na zdjęciach. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i samych radosnych chwil.

Więcej…
 
Bal karnawałowy dla pacjentów naszego szpitala
Piątek, 22 Styczeń 2016 16:42

„Ferie w szpitalu” trwają i trudno tego nie zauważyć. 21 stycznia nasi pacjenci uczestniczyli w zajęciach przygotowanych i poprowadzonych przez animatorki z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II. Była to zabawa karnawałowa, połączona z warsztatami plastycznymi, na których dzieci własnoręcznie wykonały maski i korony. Profesjonalne i pomysłowe prowadzenie zajęć  sprawiło, że wszyscy uczestnicy  byli zachwyceni. Niewątpliwą atrakcją spotkania była chusta animacyjna. Cieszymy się, że rodzice naszych podopiecznych również przybyli  na to karnawałowe spotkanie i nie odmówili aktywnego udziału w zabawie.

Więcej…
 
Kazik dogoterapeuta
Czwartek, 21 Styczeń 2016 19:23

Prawdziwą  atrakcją Ferii w Szpitalu było spotkanie z owczarkiem staro angielskim Kazikiem. Ten piękny i łagodny pies bez trudu podbił serca wszystkich uczestników spotkania pt” Bezpieczny kontakt z psem”. Dzieci i rodzice mogli poznać upodobania, sposób pielęgnacji i zwyczaje  żywieniowe Kazika. Prowadząca zajęcia Lura Gallas-Diener z Ośrodka terapii „Wsparcie”, zwróciła uwagę zebranych na aspekt bezpieczeństwa w kontaktach z nieznanym, zwłaszcza agresywnym psem. Zebrani nauczyli się  przyjmować postawy ochronne drzewa i żółwia oraz właściwie reagować w sytuacji ewentualnego zagrożenia ze strony psa.

Więcej…
 
Ferie w szpitalu - szyjemy maskotki dla Babci i Dziadka
Poniedziałek, 18 Styczeń 2016 15:27

Ferie zimowe w naszym szpitalu uważamy za rozpoczęte! 18 stycznia w Oddziale Dzieci Starszych odbyły się warsztaty kreatywne pt.: ”Szyjemy maskotkę dla Babci i Dziadka”. Nasi pacjenci wykazali się nie lada pomysłowością i wytrwałością. Uszyli serduszka, kotki, koniki a nawet pingwinka. Prezenty dla Babć i Dziadków z okazji ich święta będą naprawdę fantastyczne.

Więcej…
 Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś164
Wczoraj307
Wizyt w tygodniu4977
Wizyt w miesiącu9121
Łącznie wizyt519816