• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
1% mnożymy przez tysiące uśmiechów
Wtorek, 12 Styczeń 2016 16:43

opisy na www - szpital

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie już od 140 lat niesie pomoc najmłodszym spośród pacjentów kierując się dewizą: "Walczymy o życie, zdrowie i uśmiech dziecka". Intensywny rozwój Szpitala jest możliwy również dzięki Państwa pomocy. Dzieci leczone są w coraz lepszych warunkach i nowoczesną aparaturą za sprawą Państwa wsparcia. Pamiętając, że 1% to TYSIĄCE uśmiechniętych twarzy zwracamy się z prośbą o wsparcie małych pacjentów Szpitala św. Ludwika poprzez przekazanie 1 % SWOJEGO PODATKU na rzecz Fundacji „Zdrowie Dziecka” - KRS 0000256178.

Więcej…
 
Oferta pracy dla pielęgniarki

opisy na www - szpital

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, poszukuje kandydatek na stanowisko: pielęgniarki, na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy. Termin składania ofert: do 30.04.2016r.

Więcej…
 
Europejski Dzień Praw Pacjenta
Poniedziałek, 18 Kwiecień 2016 19:54

opisy www-promocja_zdrowia

18 kwietnia z okazji obchodzonego w całej Unii Europejskiej, Europejski Dzień Praw Pacjenta, w Szpitalu św. Ludwika zostały wyeksponowane tablice projektu Akademii NFZ, przypominające najważniejsze prawa pacjenta –dziecka. Mogli się z nimi zapoznać pacjenci poradni specjalistycznych oraz Oddziału Dzieci Starszych

Więcej…
 
NZS UEK Dzieciom - kolejny rok prezentów
Czwartek, 21 Kwiecień 2016 18:17

opisy www - wydarzenia

20 kwietnia w Szpitalu św. Ludwika gościli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W ramach finału 6 edycji akcji charytatywnej pod hasłem Niezależne Zrzeszenie  Studentów  Uniwersytetu Ekonomicznego  DZIECIOM, przekazali oni naszym pacjentom zebrane w kampusie uczelni artykuły plastyczne, zabawki i słodycze. Przygotowali także szereg atrakcji, w  których pacjenci Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży  uczestniczyli z radością i ogromnym zaangażowaniem.

Więcej…
 
Zaczytane Biblioteki w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika
Piątek, 15 Kwiecień 2016 12:32

Dzięki zaproszeniu Fundacji Zaczytani.org z Wrocławia, Szpital Dziecięcy św. Ludwika  uczestniczył w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zaczytane biblioteki”. Dzięki udziałowi w tej interesującej  inicjatywie, nasi pacjenci otrzymali dwa duże kartony książek o różnorodnej tematyce, dla dzieci w każdym wieku. Z pewnością ciekawa lektura umili  trudne chwile hospitalizacji oraz pomoże zapomnieć o przykrych przeżyciach związanych z chorobą. Książki przyczynią  się także do rozwoju wyobraźni  i zachęcą  naszych pacjentów  do czytelnictwa. W imieniu chorych dzieci  bardzo dziękujemy.

Więcej…
 
Blogerzy dla serc - św. Ludwik szyje serca!
Środa, 06 Kwiecień 2016 09:00

Pacjenci Szpitala św. Ludwika oraz ich rodzice szyją serduszka dla dzieci chorych na serce. Projekt BLOGERZY DLA SERC polega na zbiórce serduszek uszytych własnoręcznie przez ludzi dobrej woli, którzy chcą się włączyć w to wspaniałe dzieło. Serduszka zostaną przekazane dzieciom leczonym w Klinice Chorób Serca w Zabrzu oraz w innych placówkach wskazanych przez Fundację. Akcja trwa do 16 czerwca 2016r.

Więcej…
 
Ćwiczmy wyobraźnię – Światowy Dzień Wody
Wtorek, 22 Marzec 2016 17:20

Środa 22 marca to Światowy Dzień Wody, w tym roku organizowany pod hasłem „Lepsza woda to lepsze miejsca pracy”. Im szybciej uświadomimy sobie, że woda to klucz a jej brak wpływa na straty na każdym polu, również na polu zawodowym, tym łatwiej będzie nam rozsądnie podchodzić do tego życiodajnego źródła. Ćwiczmy naszą wyobraźnię - zostawienie kapiącego kranu daje nawet 12 000 litrów zmarnowanej wody rocznie (źródło: PAH). Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika przy wsparciu PAH, Parku Wodnego oraz Piwniczanki zorganizował akcję edukacyjną na terenie szpitala. Pacjenci mogli posłuchać o wodzie z perspektywy naszych partnerów oraz poczęstować się darmową wodą. Butelki trafiły także do rodziców, opiekunów oraz pracowników szpitala. Wydarzenie przygotował Zespół Promocji Zdrowia.

Więcej…
 
Pokonaj cukrzycę!
Czwartek, 07 Kwiecień 2016 08:56

Zespół Promocji Zdrowia zaprasza dorosłych i dzieci na bezpłatne pomiary poziomu glukozy w surowicy krwi, w piątek 8 kwietnia, w godz. od  9.00 do 12.00 na terenie Pawilonu Jakubowskiego.

Więcej…
 
Wielkanocne warsztaty dla dzieci
Czwartek, 17 Marzec 2016 16:02

Wielkanoc za pasem, więc nie mogło obyć się bez wielkanocnych warsztatów prowadzonych przez Wolontariat św. Eliasza. Podziwiajmie kolorowe zające w odświętnym uniformie. Zachęcamy do oglądania zdjęć.

Więcej…
 
Lekcja przyrody z owadami
Środa, 16 Marzec 2016 15:55

Świerszcze, straszyki, patyczaki, szarańcza i modliszka to tylko część owadziej  kolekcji, którą 15 marca  oglądali nasi pacjenci wraz z rodzicami. Dzięki współpracy z fundacją KlapsArt, w szpitalu została zorganizowana lekcja przyrody z żywymi okazami owadów w roli głównej. Zainteresowanie zajęciami było ogromne, a grupa uczestników bardzo duża. Prowadząca zajęcia pani Magdalena w ciekawy sposób opowiadała o swoich podopiecznych, chętnie odpowiadała na liczne pytania. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały książki o tematyce przyrodniczej.

Więcej…
 Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś580
Wczoraj700
Wizyt w tygodniu3844
Wizyt w miesiącu18850
Łącznie wizyt567873