• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
140 lat Szpitala, czyli "co to znaczy "zdrów jak ryba"? ♥
Piątek, 20 Maj 2016 14:45
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie obchodzi w tym roku 140. urodziny. Stwierdziliśmy, że to świetny moment na zadanie paru pytań naszym małym pacjentom. Bohaterami są: dwie Emilki, Julka, Kamilek, Igorek, Oliwka - zapraszamy do obejrzenia :)

Więcej…
 
Kolejna edycja Programu Zdrowotnego profilaktyki zakażeń HPV w Małopolsce
Środa, 29 Czerwiec 2016 15:14

hpv_1039-x401px_new

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie już po raz drugi, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, realizuje Program Zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce. W okresie od czerwca do grudnia 2016 roku będzie prowadzona kampania informacyjno-edukacyjna skierowana do dorosłych i młodzieży szkolnej ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Małopolski. Ponadto zaplanowane są szczepienia dla dziewcząt z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domów dziecka z Małopolski oraz dla dziewcząt z 5 powiatów, które zadeklarowały współdziałanie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego: powiat gorlicki, brzeski, nowotarski, tarnowski oraz Miasto Tarnów.

Więcej…
 
Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce 2016
Wtorek, 28 Czerwiec 2016 15:52

pneumokoki banner 2016

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie oraz Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego uprzejmie informują o kontynuacji Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2016 r.

Więcej…
 
Dzień Otwarty Szpitala - zdrowy styl życia i wizyta Ewy Wachowicz ♥
Poniedziałek, 27 Czerwiec 2016 19:27

opisy www - wydarzenia

Wygibasy na dziedzińcu, smakołyki w sali konferencyjnej, rozmowy z czworonożnym przyjacielem i gościnne wizyty, np. w gabinetach Panów Dyrektorów i spotkanie z Ewą Wachowicz ♥ Za nami DZIEŃ OTWARTY i przyjemności spod znaku ZDROWEGO STYLU ŻYCIA ♥ Wszystko to dla grup kilkulatków z 5 krakowskich przedszkoli. Dziękujemy Pani Ewie Wachowicz, Ośrodkowi Terapii Wsparcie, Restauracji w Przegorzałach i Pani Alinie, która poprowadziła rewelacyjne warsztaty kulinarne, a także fantastycznym trenerom z samtrening.pl, za wkład w ten ważny dzień. Zapraszamy do objerzenia fotogalerii z Dnia Otwartego ♥

Więcej…
 
Terapia w ogrodzie - start wakacyjnych turnusów hortiterapii
Środa, 22 Czerwiec 2016 16:59
Szpital Dziecięcy św. Ludwika po raz kolejny organizuje wakacyjne turnusy hortiterapii  dla pacjentów z oddziału rehabilitacyjnego. Spotkania małych pacjentów z naturą będą odbywać się w Ogrodzie Botanicznym UJ aż do sierpnia. Dzięki wykorzystaniu terapeutycznych walorów pracy w ogrodzie, kontakt z roślinami i przestrzeń ogrodu, hortiterapia może być komplementarną metodą w rehabilitacji. Pos zasadniczo prostymi zajęciami ogrodniczymi ukrywają się ściśle określone ćwiczenia rehabilitacyjne. Tegoroczne spotkania odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Zdrowie Dziecka oraz International Paper. Partnerami strategicznymi są: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz pracownia florystyczna Flower Land. Dziękujemy. Jendocześnie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego w tym roku spotkania. Tematem warsztatów było poznawanie nasion.

Szpital Dziecięcy św. Ludwika po raz kolejny organizuje wakacyjne turnusy hortiterapii  dla pacjentów z oddziału rehabilitacyjnego. Spotkania małych pacjentów z naturą będą odbywać się w Ogrodzie Botanicznym UJ aż do sierpnia. Dzięki wykorzystaniu terapeutycznych walorów pracy w ogrodzie, kontaktu z roślinami i przestrzeni ogrodu, hortiterapia może być komplementarną metodą w rehabilitacji. Pod zasadniczo prostymi zajęciami ogrodniczymi ukrywają się ściśle określone ćwiczenia rehabilitacyjne. Tegoroczne spotkania odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Zdrowie Dziecka oraz International Paper. Partnerami strategicznymi są: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz pracownia florystyczna Flower Land. Dziękujemy. Jendocześnie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego w tym roku spotkania. Tematem warsztatów było poznawanie i wysiewanie nasion.

Więcej…
 
Dyrektor szpitala czyta bajki małym pacjentom
Środa, 01 Czerwiec 2016 17:11

„Czytanie bajek jest czymś prostym i wyjątkowym zarazem, rozwija wyobraźnię, pomaga w zacieśnianiu więzi i wprowadza miłą atmosferę. W takich warunkach łatwiej wraca się do zdrowia, a my cieszymy się z każdego uśmiechu naszego małego pacjenta.  Dlatego chcąc sprawić im przyjemność stwierdziliśmy, że 1 czerwca będziemy czytać bajki” – tłumaczy Dyrektor Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie, Stanisław Stępniewski.  Czytali Ci, którzy na co dzień pomagają – lekarze oraz pielęgniarki, a także sam Dyrektor.

Więcej…
 
Święto Rodziny Krakowskiej
Poniedziałek, 23 Maj 2016 16:51

W niedzielę 22 maja Szpital św. Ludwika uczestniczył w corocznej imprezie miejskiej Święto Rodziny Krakowskiej. Z tej okazji Zespół Promocji Zdrowia proponował dzieciom i całym rodzinom bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego i glukozy, przeglądy i edukację stomatologiczną a także naukę pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

Więcej…
 
Zapraszamy przedszkola na Dzień Otwarty Szpitala św. Ludwika ♥
Środa, 08 Czerwiec 2016 12:25

Zapraszamy na Dzień Otwarty w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika w Krakowie w poniedziałek 27 czerwca. Przedszkola, które zgłoszą swój udział w wydarzeniu, spędzą czas na intensywnej zabawie połączonej z działaniami edukacyjnymi. Tegoroczny dzień otwarty jest w szczególny sposób związany z obchodami 140.lecia Szpitala.  Motyw przewodni to hasło: "Zdrów jak ryba". Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca. Więcej informacji znajduje się poniżej. Zapraszamy :)

Więcej…
 
Opróćz bajek także TEATR ♥
Czwartek, 02 Czerwiec 2016 16:44

Oprócz czytania bajek i wspaniałych prezentów, tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszym szpitalu uatrakcyjnił występ aktorów z Agencji  Impresaryjno-Artystycznej KLAPS-ART. Spektakl pod tytułem „Calineczka”  wzruszał, bawił i uczył. Świetnie bawili się mali pacjenci i dorośli. Na zakończenie spektaklu dzieci otrzymały upominki z okazji swojego święta. Dziękujemy aktorom i sponsorom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej…
 
Bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym dla dzieci z Dzielnicy II Miasta Krakowa
Wtorek, 17 Maj 2016 13:09

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie zaprasza na bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym, realizowane w ramach programów zdrowotnych finansowanych ze środków będących w dyspozycji Dzielnicy II Miasta Krakowa.

Więcej…
 Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś120
Wczoraj615
Wizyt w tygodniu3073
Wizyt w miesiącu120
Łącznie wizyt603607