• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
Za nami Wiosenne Spotkanie Reumatologów Dziecięcych
Poniedziałek, 25 Maj 2015 06:54

opisy www - wydarzenia

Jesteśmy zintegrowanym środowiskiem pediatrów- reumatologów, dzięki wspólnym spotkaniom naukowym możemy wymienić się doświadczeniami z codziennej pracy w naszej trudnej dziedzinie wiedzy medycznej oraz przedstawić najnowsze doniesienia naukowe z całego świata. Jesteśmy pediatrami, zajmujemy się dziećmi chorymi na choroby układowe „reumatyczne" - podsumowuje dr Zbigniew Żuber - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wiosennego Spotkania Reumatologów Dziecięcych.  Konferencja trwała dwa dni (22-23.05.2015).

Więcej…
 
Krótkie terminy oczekiwania i bezpłatne badania tomografii komputerowej
Piątek, 08 Maj 2015 13:45
opisy na www - szpital

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie oferuje bezpłatne badania tomografii komputerowej dla dzieci z Województwa Małopolskiego w ramach kontraktu z NFZ oraz KRÓTKIE TERMINY oczekiwania. Dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o komfort małego pacjenta: dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dbamy o przyjazny dla dziecka wystrój pracowni oraz dajemy możliwość szybkiego umówienia się na badanie. Wystarczy posiadać właściwe skierowanie..
 
Więcej…
 
Dzień Otwarty Szpitala - trwają zapisy dla przedszkoli
Czwartek, 21 Maj 2015 13:12

Dzien Otwarty Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w tym roku odbędzie się 18 czerwca. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będziemy mogli cieszyć się zaplanowanymi atrakcjami na świeżym powietrzu. Zainteresowane przedszkola mogą już zgłaszać chęć udziału w naszym dniu. Szczegóły niżej.

Więcej…
 
Zapraszamy na 4. Święto Rodziny Krakowskiej 24.05.2015
Poniedziałek, 18 Maj 2015 09:54

opisy www-promocja_zdrowia

Już w niedzielę 24 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Na Krakowian już po raz czwarty  czekają atrakcje i dobra zabawa. Zespół Promocji Zdrowia ze Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika również będzie obecny. Serdecznie zapraszamy.

Więcej…
 
Dzień Strażaka
Środa, 20 Maj 2015 14:16

W związku z realizacją Programu Promocji Zdrowia Bezpieczne Dzieciństwo oraz w nawiązaniu do obchodzonego tym miesiącu Dnia Strażaka, pacjentów Szpitala św. Ludwika odwiedził funkcjonariusz straży pożarnej, kapitan Krzysztof Rybka. 

Więcej…
 
Uroczyste odsłonięcie "kosmicznego' obrazu
Środa, 13 Maj 2015 14:33

Jest nam miło poinformować, że w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika zawisnął nowy obraz, będący efektem pracy twórczej zarówno studentów Akademii Sztuk Pięknych jak i naszych małych pacjentów w ramach trzeciej edycji projektu "Obraz w pigułce". Tematem przewodnim obrazu jest KOSMOS. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt i pomogli w jego stworzeniu. Zachęcamy do oglądania dzieła w Pawilonie Jakubowskiego w nowym budynku szpitala. Poniżej fotorelacja z dzisiejszego wernisażu.

Więcej…
 
Światowy Dzień Higieny Rąk
Poniedziałek, 04 Maj 2015 13:46

Z inicjatywy  Światowej Organizacji Zdrowia  5 maja obchodzony jest Światowy Dzień Higieny Rąk, który w tym roku przebiega pod hasłem „Ratuj życie-dezynfekuj ręce”. Ten bardzo ważny dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów dzień ma  na celu promowanie higieny rąk w  opiece zdrowotnej. Jest to niezwykle istotne zagadnienie, gdyż  każdego roku, we wszystkich krajach świata pacjenci cierpią, a nawet umierają z powodu możliwych do uniknięcia zakażeń, wywołanych przez drobnoustroje chorobotwórcze, które przenoszone są  za sprawą  niezdezynfekowanych rąk.

Więcej…
 
Edukacja na temat kleszczowego zapalenia mózgu
Czwartek, 14 Maj 2015 12:27

14 maja w Pawilonie Jakubowskiego w Szpitalu  św. Ludwika odbyły się zajęcia edukacyjne, dotyczące szczepień zapobiegających kleszczowemu zapaleniu mózgu. Nasi mali pacjenci, członkowie ich rodzin oraz personelu  szpitala, mogli dowiedzieć się o możliwości takiej formy profilaktyki  oraz  poznać schemat szczepienia.

Więcej…
 
#safeHANDS i Dzień Higieny Rąk
Środa, 06 Maj 2015 13:54

W związku z obchodzonym 5 maja Dniem  Higieny Rąk w Szpitalu św. Ludwika odbyły się zajęcia edukacyjne przygotowane przez Zespół promocji Zdrowia. W ich przeprowadzeniu pomagali studenci położnictwa CM UJ. W ramach zajęć pacjenci Oddziału Dzieci Starszych uczestniczyli w pokazach oraz ćwiczeniach dotyczących zasad prawidłowej dezynfekcji rąk.

Więcej…
 
Dzień Wiedzy Na Temat Autyzmu
Środa, 29 Kwiecień 2015 18:48

29 kwietnia w Szpitalu św. Ludwika zagościł kolor niebieski. Pacjenci oddziałów i poradni  mogli uczestniczyć w działaniach związanych w Dniem Wiedzy o Autyzmie, który przebiegał pod hasłem „Nie bądź zielony w temacie autyzmu. Bądź niebieski”. 

Więcej…
 Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Dziś114
Wczoraj672
Wizyt w tygodniu786
Wizyt w miesiącu12221
Łącznie wizyt385246