• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
I Międzynarodowa Konferencja "FASD - problem kliniczny i społeczny"
Środa, 26 Sierpień 2015 13:45

Za nami I Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa w Krakowie pt. "FASD - problem kliniczny i społeczny" (30.09 – 2.10.2015 Dwór w Tomaszowicach) - pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. W jednym miejscu i czasie spotkali się światowej sławy eksperci z polski i z zagranicy, lekarze, specjaliści, pedagodzy, wychowawcy, rodzice i opiekunowie, którzy działają na rzecz lub mają kontakt z dziećmi z FASD oraz osoby chcące zdobyć wiedzę na temat Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych. Gospodarzami konferencji byli Wojciech Kozak - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa. Organizatorami wydarzenia byli Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Partnerzy - Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CM UJ oraz Fundacja E&Y. Projekt był współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Więcej…
 
Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia na Rynku Głównym w Krakowie
Niedziela, 27 Wrzesień 2015 22:03

26 września w ramach obchodów Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia na płycie Rynku Głównego odbyła się plenerowa impreza prozdrowotna. Jednym z uczestników wydarzenia był  Szpital św. Ludwika. Proponowaliśmy bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego  krwi, badanie poziomu glukozy w surowicy krwi metodą testów paskowych oraz edukację na temat higieny jamy ustnej i  dbałości o uzębienie dzieci w różnym wieku. Działania edukacyjne prowadziły zaproszone do współpracy przedstawicielki gabinetu stomatologicznego PerioCare, które zadbały także o kolorowe baloniki i obecność clowna zapraszającego pacjentów do naszego stoiska. Cieszymy się, że pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych  krakowianie odwiedzali nasze stoisko i korzystali z proponowanych badań.

Więcej…
 
Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce 2015
Poniedziałek, 31 Sierpień 2015 10:24

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie oraz Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego uprzejmie informują o kontynuacji Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2015 r.

Więcej…
 
Profilaktyka zakażeń wirusem HPV – nowy program zdrowotny w Małopolsce
Poniedziałek, 10 Sierpień 2015 15:12

Czy wiecie Państwo, że nawet 80% kobiet zakaża się wirusem HPV w ciągu swojego życia a najczęstszym powodem występowania raka szyjki macicy jest HPV? Problem zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego nie dotyka wyłącznie kobiet, mężczyźni również są narażeni. W jaki sposób można się przed nim uchronić? Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem HPV w Małopolsce dotyczy właśnie ochrony przed zakażeniem HPV. Jest on realizowany przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie a finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Więcej…
 
Koniec wakacji to nie koniec zabawy - animacje z Parkiem Wodnym
Poniedziałek, 21 Wrzesień 2015 20:45

Nowy rok szkolny trwa już na dobre. Pożeganiliśmy wakacje, ale na pewno nie dobrą zabawę! Postanowiliśmy to zaznaczyć i zaprosiliśmy animatorów z Parku Wodnego, którzy  zorganizowali naszym pacjentom czas oczekiwania na wizytę u lekarza lub badanie.  W czasie  zajęć  dzieci uczestniczyły  w zabawach i konkursach. Przypominały sobie  również zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą - zwłaszcza na basenie.

Więcej…
 
Gościnna wizyta pielęgniarek z norweskiego Stavanger
Wtorek, 22 Wrzesień 2015 20:41

17 września   w Szpitalu św. Ludwika  gościliśmy 15-osobową  grupę pielęgniarek środowiskowych z miejscowości Stavanger w Norwegii. Pielęgniarki odwiedziły nasz szpital, aby porozmawiać i wymienić doświadczenia na temat organizacji opieki zdrowotnej nad matką i dzieckiem w Polsce. W imieniu Dyrekcji gości powitał  Z-ca Dyrektora Piotr Staszak, zaś prezentacji szpitala i jego wielokierunkowych działań dokonała  Aleksandra Rumińska, Koordynator ds. Promocji Zdrowia. W spotkaniu wzięły też udział pielęgniarki pracujące w naszym szpitalu: Danuta Boroń i Elżbieta Borek, które uczestniczyły w dyskusji i odpowiadały na pytania koleżanek z Norwegii.

Więcej…
 
Krótkie terminy oczekiwania i bezpłatne badania tomografii komputerowej
Piątek, 08 Maj 2015 13:45
Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie oferuje bezpłatne badania tomografii komputerowej dla dzieci z Województwa Małopolskiego w ramach kontraktu z NFZ oraz KRÓTKIE TERMINY oczekiwania. Dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o komfort małego pacjenta: dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dbamy o przyjazny dla dziecka wystrój pracowni oraz dajemy możliwość szybkiego umówienia się na badanie. Wystarczy posiadać właściwe skierowanie..
 
Więcej…
 
Bezpłatne Programy Zdrowotne
Czwartek, 20 Sierpień 2015 16:37

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie zaprasza do skorzystania z bezpłatnych szczepień dla dzieci w ramach realizowanych programów zdrowotnych, finansowanych z budżetu Rad Dzielnic II, XII i XV Miasta Krakowa.

Więcej…
 
Ranking Lekarz Małopolska - głosujemy
Poniedziałek, 17 Sierpień 2015 10:18

Jesteśmy dumni i bardzo wdzięczni za nominacje w kategorii Szpital oraz Lekarz Specjalista w rankingu Lekarz Małopolska Gazety Krakowskiej. Glosy na Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika, dr n. med. Katarzynę Przybyszewską oraz lek. Zuzannę Kurtykę można oddawać do 4 września poprzez wypełnienie kuponu, wysłanie sms, za pośrednictwem strony internetowej lub profilu na facebook.pl - szczegóły niżej. Dziękujemy za każdy głos.

Więcej…
 
Umilamy "Wakacje w szpitalu"
Czwartek, 02 Lipiec 2015 07:09
Rozpoczęły się upragnione wakacje, czas wypoczynku, relaksu i radości. Nasze dzieci  uczestniczą w różnego typu formach letniego wypoczynku. Wyjeżdżają na obozy, kolonie, biwaki, korzystają ze słońca, wolności  i  wszystkich  bogactw natury.  Zdarza się i tak, że  jakąś część wakacji  trzeba spędzić dość nietypowo, przebywając w szpitalu na badaniach diagnostycznych, leczeniu czy rehabilitacji. Postaramy się, aby nasi mali pacjenci wspominali ten wakacyjny pobyt jak najlepiej. Rozpoczynamy projekt "Wakacje w szpitalu".
Więcej…
 Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś469
Wczoraj539
Wizyt w tygodniu2411
Wizyt w miesiącu4017
Łącznie wizyt446438