• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
Co to znaczy "zdrów jak ryba"? ♥
Piątek, 20 Maj 2016 14:45
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie obchodzi w tym roku 140. urodziny. Stwierdziliśmy, że to świetny moment na zadanie paru pytań naszym małym pacjentom. Bohaterami są: dwie Emilki, Julka, Kamilek, Igorek, Oliwka - zapraszamy do obejrzenia :)

Więcej…
 
Rejestracja 27 maja możliwa do godziny 15:00
Wtorek, 24 Maj 2016 08:11

opisy na www - szpital

Szanowni Państwo, informujemy, że rejestracja do poradni specjalistycznych Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcęgo im. św. Ludwika w Krakowie w piątek 27 maja będzie możliwa do godziny 15:00.

 
Punkt Usług Komercyjnych będzie nieczynny
Poniedziałek, 23 Maj 2016 10:31
opisy na www - szpital

Szanowni Państwo informujemy, że Punkt Usług Komercyjnych Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie będzie nieczynny 25 i 27 maja 2016 roku
 
Święto Rodziny Krakowskiej
Poniedziałek, 23 Maj 2016 16:51

opisy www - wydarzenia

W niedzielę 22 maja Szpital św. Ludwika uczestniczył w corocznej imprezie miejskiej Święto Rodziny Krakowskiej. Z tej okazji Zespół Promocji Zdrowia proponował dzieciom i całym rodzinom bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego i glukozy, przeglądy i edukację stomatologiczną a także naukę pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

Więcej…
 
Bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym dla dzieci z Dzielnicy II Miasta Krakowa
Wtorek, 17 Maj 2016 13:09

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie zaprasza na bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciwko zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym, realizowane w ramach programów zdrowotnych finansowanych ze środków będących w dyspozycji Dzielnicy II Miasta Krakowa.

Więcej…
 
„Podziel się kilometrem” z małymi pacjentami Szpitala św. Ludwika
Piątek, 13 Maj 2016 08:08

Zrób dobry wynik dla małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika podczas 15. PZU Cracovia Maratonu. Weź udział w akcji „Podziel się kilometrem", a sponsor tytularny krakowskiego maratonu przekaże 10 zł za każdy przebiegnięty kilometr szpitalowi.

Więcej…
 
Z cyklu "U nas w szpitalu...Rycerz Bolko!"
Czwartek, 05 Maj 2016 18:12

5 maja pacjenci Szpitala św. Ludwika uczestniczyli w spektaklu Teatru Za Jeden Uśmiech, pt. „Rycerz Bolko”. Główny bohater spektaklu usiłował uwolnić z wieży piękną królewnę. Zmagał  się przy tym z wieloma  przeciwnościami losu, które rozwiązywał  z pomocą najmłodszej widowni. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy aktorom za zabawę, wspaniałe  przeżycia  oraz za owoce przekazane dzieciom przy okazji tego spotkania.

Więcej…
 
1525 przebiegniętych km dla naszych pacjentów - DZIĘKUJEMY!
Poniedziałek, 16 Maj 2016 14:24

Wynik akcji PZU „Podziel się kilometrem” w czasie 15. PZU Cracovia Maratonu przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! W ramach działania udało się uzyskać 15 250 zł na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Wszystko to za sprawą fantastycznych osób, które od piątku 13 maja do niedzieli 15 maja przebiegły w Strefie PZU "Podziel się kilometrem" na krakowskich Błoniach i Rynku Glównym łącznie 1525 kilometrów. Akcja na pewno zapisze się w historii naszego szpitala, który w tym roku obchodzi 140.lecie istnienia. Zebrane pieniądze przeznaczymy na rozwój terapii niestandardowych: dogoterapii i hortiterapii. Bardzo dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Więcej…
 
Dzień wiedzy na temat autyzmu
Piątek, 06 Maj 2016 20:56

W związku z obchodzonym w ubiegłym miesiącu Światowym Dniem Autyzmu, Pacjenci Szpitala św. Ludwika uczestniczyli w zajęciach poświęconych temu zagadnieniu. W sali konferencyjnej szpitala, odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodziców,  przygotowane i poprowadzone przez Laurę Gallas - Diener z Ośrodka Terapii Wsparcie. W spotkaniu wziął także udział pies  terapeuta, który zaprezentował  zebranym swój udział w terapii autyzmu.   Celem spotkania było zapoznanie dzieci z tematem, próba wyjaśnienie im istoty tego zaburzenia oraz zwrócenie ich uwagi na sposoby komunikowania się z osobami dotkniętymi autyzmem. Oprócz pokazów, eksperymentów  i  ciekawych rozmów, w zajęciach wykorzystany został film na temat sposobu odbierania świata przez osobę cierpiącą na autyzm. Wszystko odbywało się w pięknej scenerii niebieskich kwiatów, które zostały wykonane przez dzieci hospitalizowane w oddziałach. Poniżej relacja zdjęciowa z powyższych działań.

Więcej…
 
Konferencja - Preceptorship Training on Hunter syndrome (Mucopolysaccharidosis type II)
Piątek, 29 Kwiecień 2016 17:48

W dniach 27 - 29 kwietnia w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika odbyła się konferencja dotycząca Chorób Rzadkich - Preceptorship Training on Hunter syndrome (Mucopolysaccharidosis type II).Uczestnikami szkolenia byli lekarze z różnych krajów. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Więcej…
 Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś51
Wczoraj392
Wizyt w tygodniu2863
Wizyt w miesiącu15500
Łącznie wizyt583612