• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
Od 1 września razem z MCRD "Solidarność" w Radziszowie ♥
Czwartek, 01 Wrzesień 2016 14:06

Miło nam poinformowac, że z dniem 1 września nastąpiło połączenie Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie.

Więcej…
 
Organizacja pracy szpitala w maju
Środa, 26 Kwiecień 2017 00:00
opisy na www - szpital
.
W okresie od 2 do 9 maja Centrum Szczepień Szpitala Dziecięcego św. Ludwika będzie nieczynne.
Jednocześnie informujemy, że 2 maja rejestracja do szpitalnych poradni specjalistycznych będzie czynna do godziny 15.
 
Badania tomografii komputerowej bez kolejek w ramach NFZ
Poniedziałek, 23 Styczeń 2017 15:46
opisy na www - szpital
.
Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie oferuje bezpłatne badania tomografii komputerowej dla dzieci z Województwa Małopolskiego w ramach kontraktu z NFZ oraz KRÓTKIE TERMINY oczekiwania. Dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o komfort małego pacjenta: dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dbamy o przyjazny dla dziecka wystrój pracowni oraz dajemy możliwość szybkiego umówienia się na badanie. Wystarczy posiadać właściwe skierowanie. Lista wykonywanych badań TK znajduje się TUTAJ.
Więcej…
 
Moc atrakcji i niespodzianek od studentów UEK!
Czwartek, 06 Kwiecień 2017 00:00

opisy www - wydarzenia

Za nami ósma już edycja akcji pod hasłem "NZS UEK Dzieciom". Wydarzenie odbywa się na przełomie marca i kwietnia. Żacy jak zwykle nie zawiedli!

Więcej…
 
„Obraz w pigułce”, czyli studenci ASP dla Szpitala św. Ludwik
Czwartek, 06 Kwiecień 2017 15:23

„Obraz w pigułce” to wspólny projekt Szpitala św. Ludwika oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Najpierw nasi pacjenci przygotowali swoje plastelinowe prace. Następnie studenci ASP - wykorzystując technikę przestrzenną - przenieśli koncepcje małych artystów na płótno. Powstał efektowny obraz, który będzie zdobił ściany oddziału psychiatrii przy Strzeleckiej.

Więcej…
 
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
Poniedziałek, 27 Marzec 2017 00:00

Profilaktyka próchnicy i jamy ustnej. To temat spotkania edukacyjnego, które zorganizowaliśmy dla dzieci z naszego szpitala. A pretekstem był Światowy Dzień Zdrowia jamy ustnej. W zajęciach, które prowadzili dentyści z gabinetu stomatologicznego Perio Care uczestniczyły też rodziny małych pacjentów. Materiałem szkoleniowy były...pluszaki z pomocą których dzieci uczyły się jak prawidłowo być zęby.

Więcej…
 
Teatr w szpitalu
Czwartek, 30 Marzec 2017 00:00

„O rybaku i złotej rybce”. To tytuł przedstawienia przygotowanego przez Studio YAPA dla dzieci leczonych w naszym szpitalu. Adaptacja popularnej bajki braci Grimm wszystkich widzów wprawiła w znakomity humor. Fantastyczna gra aktorów i bajkowa scenografia na długo zapadną w pamięć małym pacjentom. Dziękujemy Studio YAPA!

Więcej…
 
Miesiąc świadomości nt. autyzmu
Wtorek, 04 Kwiecień 2017 20:02

Kwiecień, to na całym świecie miesiąc świadomości na temat autyzmu. Do obchodów przyłączył się także nasz szpital. W związku z tym zorganizwaliśmy zajęcia edukacyjne z udziałem psa terapeuty. Dogoterapia bowiem wspiera prowadzenie terapii u dzieci autystycznych.

Więcej…
 
Światowy Dzień Wody
Piątek, 28 Kwiecień 2017 00:00

22 marca na całym świecie obchodzony był Dzień Wody. Z tej okazj przedstawiciel Biura Regionalnego Polskiej Akcji Humanitarnej w Krakowie pan Tadeusz Szczepaniak przygotował i poprowadził zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodziców. Opowiedział o znaczeniu wody w życiu każdego człowieka. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się też o trudnej sytuacji mieszkańców Afryki dla których woda jest bezcennym skarbem. Wyświetlane na slajdach zdjęcia były znakomitą ilustracją tematu.

Więcej…
 
Zapraszamy do zapisywania się na nasz basen ♥
Piątek, 17 Marzec 2017 08:50

Przypominamy o naszym basenie w Szpitalu w Radziszowie - zapraszamy do zapisywania się na zajęcia. Szczegółowe informacje: 12 275 17 51 wew. 114 (godz. 7:30 - 14:00) oraz wew. 202 (godz. 14:00 - 19:00). Harmonogram poniżej -------->

Więcej…
 Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś169
Wczoraj676
Wizyt w tygodniu4488
Wizyt w miesiącu19198
Łącznie wizyt817002