• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
Za nami kolejna edyjcja konferencji "Kiedy pediatra ma wątpliwości"
Poniedziałek, 23 Listopad 2015 08:20

W sobotę 21 listopada w budynku UM w Krakowie odbyła się III Edycja Konferencji "Kiedy pediatra ma wątpliwości”. Organizatorem wydarzenia był WSSDz im św. Ludwika. Spotkanie skierowane  było  szczególnie do  małopolskich lekarzy pediatrów, ale także do pielęgniarek, psychologów  i innych pracowników służby zdrowia.  Wśród prelegentów znalazł  się m.in. dr Tomasz Sobierajski, który  mówił  o sposobach radzenia sobie z agresją pacjentów. Jego wystąpienie wzbudziło ogromne zainteresowanie i wywołało ciekawą dyskusję.  Uczestnicy spotkania z uwagą wysłuchali również dr Ryszarda Koniora, który wygłosił prelekcję na temat neuroinfekcji u dzieci. Przed następstwami zakażenia wirusem HPV przestrzegał dr Głąb, zaś z programami profilaktycznymi prowadzonymi przez Szpital św. Ludwika, min. z programem profilaktyki wirusem HPV, zapoznała zebranych  dr Hanna Czajka.

Więcej…
 
Otwarcie Punktu Usług Komercyjnych
Poniedziałek, 16 Listopad 2015 07:00

opisy na www - szpital

Szanowni Państwo,
Informujemy, że od dnia 16 listopada w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dzięcięcym im. św. Ludwika funkcjonuje Punkt Usług Komercyjnych (badania odpłatne).
PUK znajduje się w Pawilonie Jakubowskiego, w nowej części budynku szpitala, przy ul. Strzeleckiej 2a – wejście główne, gabinet z prawej strony. Punkt Usług Komercyjnych będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:00. Rejestracja i Informacja pod numerem telefonu: 722 331 000 od godziny 8:00.

Więcej…
 
Zapraszamy na III edycję konferencji "Kiedy Pediatra Ma Wątpliwości"
Wtorek, 10 Listopad 2015 17:28
opisy www - wydarzenia

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika zaprasza na III Edycję Konferencji "Kiedy pediatra ma wątpliwości" 21 listopada 2015 w Krakowie. Spotkanie kierowane jest do  małopolskich lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, specjalistów pediatrii i medycyny rodzinnej oraz lekarzy rezydentów szkolących się w wymienionych specjalizacjach. Wśród gości znajdzie się m.in. dr Tomasz Sobierajski, który będzie mówił m.in. o sposobach radzenia sobie z agresją pacjentów. Wstęp bezpłany. Trwają zapisy.
Więcej…
 
Zapraszamy do konkursu nt. profilaktyki zakażeń HPV
Piątek, 30 Październik 2015 16:51

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie nt. profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Małopolski, które przyłączyły się kampanii edukacyjno-informacyjnej nt. profilaktyki zakażeń HPV w Małopolsce a także  placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz rodzinne domy dziecka objęte Programem Zdrowotnym. Program realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Więcej…
 
Prosimy o głosy w konkursie ZACZYTANE BIBLIOTEKI
Poniedziałek, 09 Listopad 2015 09:57

Nasz Szpital bierze udział w Konkursie: ZACZYTANE BIBLIOTEKI. Dzięki Państwa głosom możemy wygrać ksiązki, meble lub bon na sprzęt medyczny dla małych pacjentów. Bardzo prosimy o wsparcie i głosowanie przez stronę facebook.pl TUTAJ. Można oddawać jeden głos dziennie. Głosowanie trwa do 6 grudnia. Dziękujemy za każde kliknięcie!

Więcej…
 
I Międzynarodowa Konferencja "FASD - problem kliniczny i społeczny"
Środa, 26 Sierpień 2015 13:45

Za nami I Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa w Krakowie pt. "FASD - problem kliniczny i społeczny" (30.09 – 2.10.2015 Dwór w Tomaszowicach) - pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. W jednym miejscu i czasie spotkali się światowej sławy eksperci z polski i z zagranicy, lekarze, specjaliści, pedagodzy, wychowawcy, rodzice i opiekunowie, którzy działają na rzecz lub mają kontakt z dziećmi z FASD oraz osoby chcące zdobyć wiedzę na temat Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych. Gospodarzami konferencji byli Wojciech Kozak - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa. Organizatorami wydarzenia byli Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Partnerzy - Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CM UJ oraz Fundacja E&Y. Projekt był współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Więcej…
 
Profilaktyka zakażeń wirusem HPV – nowy program zdrowotny w Małopolsce
Poniedziałek, 10 Sierpień 2015 15:12

Czy wiecie Państwo, że nawet 80% kobiet zakaża się wirusem HPV w ciągu swojego życia a najczęstszym powodem występowania raka szyjki macicy jest HPV? Problem zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego nie dotyka wyłącznie kobiet, mężczyźni również są narażeni. W jaki sposób można się przed nim uchronić? Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem HPV w Małopolsce dotyczy właśnie ochrony przed zakażeniem HPV. Jest on realizowany przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie a finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Więcej…
 
Dzień Walki z Otyłością w Szpitalu św. Ludwika
Piątek, 06 Listopad 2015 08:39

 W nawiązaniu do obchodzonego niedawno Dnia Walki z Otyłością, 6 listopada w Oddziale Dzieci Starszych odbyły się zajęcia dotyczące zasad zdrowego żywienia. Przedmiotem rozważań była piramida zdrowego odżywiania. Po jej teoretycznym omówieniu, uczestnicy spotkania  ułożyli  puzzlową układankę przedstawiającą piramidę żywienia oraz skomponowali własną piramidę z obrazków dostarczonych przez prowadzącego. Zajęcia przebiegły w atmosferze dużego zaangażowania i  zaciekawienia tematem.

Więcej…
 
Szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego w aspekcie onkologicznym
Poniedziałek, 09 Listopad 2015 20:18

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Kojs, lek. med. Michał Jankiewicz

Rak szyjki macicy stanowi ważny aspekt zdrowotny oraz ekonomiczny naszego kraju. Rocznie w Polsce odnotowuje się ponad 3000 nowych przypadków raka szyjki macicy
a wg rzeczników WHO liczba ta zwiększy się o kolejny tysiąc w następnym dziesięcioleciu. Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem częstości nowych zachorowań
w Europie. Działania mające na celu zmniejszenie zachorowalności oraz umieralności, np. akcje
edukacyjne kształtujące zachowania prozdrowotne, przyniosłyby wymierne korzyści zarówno w aspekcie zdrowotnym jak i finansowym.

Więcej…
 
Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce 2015
Poniedziałek, 31 Sierpień 2015 10:24

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie oraz Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego uprzejmie informują o kontynuacji Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2015 r.

Więcej…
 Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś17
Wczoraj239
Wizyt w tygodniu4421
Wizyt w miesiącu16884
Łącznie wizyt475380