• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
INFOLINIA dla rejestracji do poradni specjalistycznych
Poniedziałek, 12 Wrzesień 2016 08:03

infolinia rejestracja

Szanowni Państwo, chcąc podwyższyć standard obsługi Pacjentów uruchomiliśmy  

DODATKOWY NUMER DLA REJESTRACJI DO PORADNI SPECJALISTYCZNYCH - NUMER INFOLINII 12 396 57 89 

INFOLINIA jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:00. 

Zapraszamy do korzystania z infolinii.

 
Szpital św. Ludwika na Małopolskich Dniach Profilaktyki Zdrowia

opisy www - wydarzenia

24 września Zespół Promocji Zdrowia naszego szpitala po raz kolejny aktywnie uczestniczył w Małopolskich Dniach Profilaktyki Zdrowia. Na płycie krakowskiego Rynku Głównego wykonywaliśmy bezpłatne badania profilaktyczne: pomiary ciśnienie tętniczego krwi, badanie poziomu glukozy w surowicy krwi oraz pomiar PEF czyli szczytowego przepływu wydechowego za pomocą pikflometru. Zainteresowanych pomiarami dorosłych i dzieci nie brakowało.

Więcej…
 
Zapraszamy na konferencję pt. „FASD – zapobieganie i rozpoznawanie”
Poniedziałek, 19 Wrzesień 2016 07:33

opisy www - wydarzenia

Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum
zapraszają na konferencję szkoleniową pt. FASD - zapobieganie i rozpoznawanie, 4 października (wtorek) 2016 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 3-4, Kraków. Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ. Zgłoszenia przyjmowane do 29 września.

Więcej…
 
Jubileusz 140-lecia Szpitala Dziecięcego św. Ludwika - fotorelacja
Wtorek, 06 Wrzesień 2016 21:58

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Obchodów 140-lecia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie. Przeżyjmy Jubileusz jeszcze raz!

Więcej…
 
Szpital św. Ludwika na prestiżowej konferencji EUFASD 2016
Środa, 14 Wrzesień 2016 18:14

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie działa Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Terapii Dzieci z FASD (Fetal Alkohol Spectrum Disorder). Nasi specjaliści stale się rozwijają oraz dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem biorąc udział m.in. w prestiżowej konferencji EUFASD 2016. EUFASD skupia badaczy FASD z całej Europy i Świata. Zjazd odbywa się co dwa lata, aktualnie miejscem jest Royal Holloway University of London. Szpital reprezentuje lek. Katarzyna Dyląg, która przedstawiła dwa doniesienia oraz poprowadziła jedną z sesji. Szczegółowy program do znalezienia TUTAJ

Więcej…
 
Pomoc medyczna w czasie Światowych Dni Młodzieży - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Czwartek, 21 Lipiec 2016 16:57

W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży Kraków 2016 publikujemy informacje dla pielgrzymów dotyczące możliwości korzystania z pomocy medycznej w Małopolsce. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika zapewnia pomoc w ramach Izby Przyjęć - telefon kontaktowy 12 61 98 613. Szczegółowe informaje znajdują się TUTAJ

Więcej…
 
Wakacje w szpitalu - rozwijamy plastyczne umiejętności
Poniedziałek, 04 Lipiec 2016 12:32

W ramach akcji „Wakacje w szpitalu”, pacjenci oddziałów somatycznych uczestniczyli w cyklu kreatywnych warsztatów plastycznych. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali pudełeczka na wakacyjne skarby, ramki na zdjęcia z wakacyjnych wojaży oraz kolorowe pompony. W zajęciach, które zorganizował Zespół Promocji Zdrowia wraz z wychowawcami szkoły przyszpitalnej, uczestniczyli także rodzice.

Więcej…
 
140 lat Szpitala, czyli "co to znaczy "zdrów jak ryba"? ♥
Piątek, 20 Maj 2016 14:45
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie obchodzi w tym roku 140. urodziny. Stwierdziliśmy, że to świetny moment na zadanie paru pytań naszym małym pacjentom. Bohaterami są: dwie Emilki, Julka, Kamilek, Igorek, Oliwka - zapraszamy do obejrzenia :)
Więcej…
 
Wakacje w szpitalu - spotkanie ze strażakiem
Środa, 06 Lipiec 2016 17:47

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe było tematem spotkania edukacyjnego, które poprowadził funkcjonariusz straży pożarnej, pan kpt. Krzysztof Rybka. W zajęciach uczestniczyli pacjenci  oddziałów somatycznych wraz z rodzicami. Oprócz niezbędnej wiedzy, pan Krzysztof przedstawił zebranym strój strażacki oraz akcesoria używane do gaszenia pożaru. Uczestnicy wzięli też udział w konkursie wiedzy pożarniczej z nagrodami oraz przekazali naszemu gościowi laurki z podziękowaniem za spotkanie.

Więcej…
 
Kolejna edycja Programu Zdrowotnego profilaktyki zakażeń HPV w Małopolsce
Środa, 29 Czerwiec 2016 15:14

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie już po raz drugi, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, realizuje Program Zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce. W okresie od czerwca do grudnia 2016 roku będzie prowadzona kampania informacyjno-edukacyjna skierowana do dorosłych i młodzieży szkolnej ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Małopolski. Ponadto zaplanowane są szczepienia dla dziewcząt z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domów dziecka z Małopolski oraz dla dziewcząt z 5 powiatów, które zadeklarowały współdziałanie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego: powiat gorlicki, brzeski, nowotarski, tarnowski oraz Miasto Tarnów.

Więcej…
 Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś18
Wczoraj877
Wizyt w tygodniu1796
Wizyt w miesiącu18177
Łącznie wizyt653728