• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
Centrum Szczepień będzie nieczynne
Wtorek, 29 Lipiec 2014 10:35
opisy na www - szpital
.
UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH 30 LIPCA - 7 SIERPNIA 2015R. CENTRUM SZCZEPIEŃ WOJEWÓDZKIEGO SPECJALISTYCZNEGO SZPITALA DZIECIĘCEGO IM. ŚW. LUDWIKA BĘDZIE NIECZYNNE.
 
Dyrektor Stanisław Stępniewski p.o. Dyrektora Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" w Radziszowie

opisy na www - szpital

Informujemy, że Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie - Stanisław Stępniewski stał się jednocześnie p.o. Dyrektora Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" w Radziszowie. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

 
Umilamy "Wakacje w szpitalu"
Czwartek, 02 Lipiec 2015 07:09
opisy www-promocja_zdrowia

Rozpoczęły się upragnione wakacje, czas wypoczynku, relaksu i radości. Nasze dzieci  uczestniczą w różnego typu formach letniego wypoczynku. Wyjeżdżają na obozy, kolonie, biwaki, korzystają ze słońca, wolności  i  wszystkich  bogactw natury.  Zdarza się i tak, że  jakąś część wakacji  trzeba spędzić dość nietypowo, przebywając w szpitalu na badaniach diagnostycznych, leczeniu czy rehabilitacji. Postaramy się, aby nasi mali pacjenci wspominali ten wakacyjny pobyt jak najlepiej. Rozpoczynamy projekt "Wakacje w szpitalu".

Więcej…
 
Krótkie terminy oczekiwania i bezpłatne badania tomografii komputerowej
Piątek, 08 Maj 2015 13:45
opisy na www - szpital

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie oferuje bezpłatne badania tomografii komputerowej dla dzieci z Województwa Małopolskiego w ramach kontraktu z NFZ oraz KRÓTKIE TERMINY oczekiwania. Dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o komfort małego pacjenta: dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dbamy o przyjazny dla dziecka wystrój pracowni oraz dajemy możliwość szybkiego umówienia się na badanie. Wystarczy posiadać właściwe skierowanie..
 
Więcej…
 
Co to był za dzień! Dzień Otwarty Szpitala!
Czwartek, 18 Czerwiec 2015 16:58

To był dzień pełen wrażeń! Blisko 150 przedszkolaków z Krakowa wzięło udział w Dniu Otwartym Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie.Czas wypełniała im intensywna zabawa połączona z działaniami edukacyjnymi. Tegoroczny dzień otwarty był w szczególny sposób związany z obchodami Światowego Dnia Dogoterapii, która od kilku lat wspomaga leczenie dzieci w szpitalu. Dziękujemy Ośrodkowi Terapii "Wsparcie", Staromiejskiemu Centrum Kultury Młodzieży oraz Fundacji Dr Clown za poprowadzenie fanstatycznych zajeć.

Więcej…
 
Dzień Walki z Cukrzycą w Szpitalu św. Ludwika
Wtorek, 09 Czerwiec 2015 08:42

Pod koniec czerwca (27.06), w rocznicę odkrycia insuliny, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków organizuje rokrocznie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Z tej okazji wczoraj, tj. 8 czerwca w części poradnianej Szpitala św. Ludwika można było skorzystać z bezpłatnych profilaktycznych badań poziomu glukozy we krwi, pomiarów ciśnienia tętniczego, wagi, wzrostu oraz uzyskać poradę odnośnie zdrowego stylu życia.

Więcej…
 
Dzień Bez Papierosa - akcja edukacyjna
Środa, 27 Maj 2015 15:29
27 maja w Pawilonie Jakubowskiego Szpitala św. Ludwika odbył się edukacyjny event, związany ze Światowym Dniem Bez Papierosa. W czasie jego trwania pacjenci poradni oraz członkowie ich rodzin mogli skorzystać z pomiarów i porad. Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie MANKO.
Więcej…
 
Druga edycja konferencji "Kiedy pediatra ma wątpliwości" za nami
Piątek, 05 Czerwiec 2015 07:30

Za nami druga edycja konferencji "Kiedy pediatra ma wątpliwości". Lekarze POZ, specjaliści pediatrii i medycyny rodzinnej oraz lekarze rezydenci szkolący się w wymienionych specjalizacjach z całej Małopolski spotkali się dzisiaj (27.06.2015r.) w Dworze w Tomaszowicach aby odpowiedź na pytania dotyczące m.in. wstrząsu anafilaktycznego, posocznicy meningokokowej czy szczepień. Dziękujemy wszystkim prelegentom oraz uczestnikom.

Więcej…
 
Relacja z dnia Dnia Dziecka
Poniedziałek, 01 Czerwiec 2015 14:59

Dzień Dziecka w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika był bardzo intensywny :). Zespół Promocji Zdrowia przygotował atrakcje zarówno dla dzieci leczonych w oddziałach szpitala jak i w poradniach. Dzieci dostały prezenty - paczki i pluszaki, mogły skorzystać z malowania twarzy, dostać zwięrzątko zrobione z kolorowych balonów, obejrzeć spektakl teatralny, porozmawiać z prawdziwymi motocyklistami, śmiać się i bawić bez ograniczeń. Raz jeszcze wszystkiego najcudowniejszego nie tylko w Dniu Dziecka.

Więcej…
 
Zbiórka pieniężna pracowników szpitala dla poszkodowanych w Nepalu

Pracownicy Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika zorganizowali zbiórkę pracowniczą na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu. Cieszymy się, że wspólnymi siłami udało nam się uzbierać sumę 1173,77 zł przekazaną Caritas Polska. Dyrektor Stanisław Stępniewski złożył oficjalne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w inicjatywę (czytaj). "Wszystko co dajesz innym, dajesz sobie samemu" - Bruno Ferrero

 Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś461
Wczoraj513
Wizyt w tygodniu1588
Wizyt w miesiącu11522
Łącznie wizyt413215