• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
Akcja "I Ty możesz podarować uśmiech"
Piątek, 19 Grudzień 2014 09:46

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika pragnie serdecznie podziękować organizatorom akcji "I Ty możesz podarować uśmiech" za przekazane zabawki i przybory szkolne dla naszych pacjentów. Gratulujemy inicjatywy i zaangażowania wszystkim, którzy aktywnie przyłączyli się do szerzenia idei pomagania innym.

Więcej…
 
Zakończenie realizacji Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2014 r.
Czwartek, 18 Grudzień 2014 19:05
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie uprzejmie informuje o zakończeniu Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2014 r.
Głównym i nadrzędnym celem programu była poprawa stanu zdrowia dzieci zamieszkałych na terenie Małopolski poprzez przeprowadzenie skutecznych szczepień przeciwko pneumokokom.
Dla zwiększenia wiedzy rodziców i opiekunów na temat szczepień przeprowadzone zostały kampanie informacyjno-edukacyjne w telewizji, w radiu, w prasie, na portalach internetowych, na portalach społecznościowych, na stronach stowarzyszeń i fundacji działających w obszarze profilaktyki zdrowotnej. Kampania edukacyjno-informacyjna spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród dziennikarzy, szczególnie z mediów lokalnych. Dodatkowo w internecie przeprowadzona została profilowana kampania google adwords.
Rodzice oraz opiekunowie otrzymali od realizatora Programu: ulotki informacyjne, broszury edukacyjne oraz naklejki dla dzieci. Dodatkowo akcja informacyjno-edukacyjna wzmocniona była plakatami, które informowały o szczegółach dotyczących Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2014 r. i terminów realizacji szczepień wyjazdowych w konkretnych placówkach oraz informacji o realizatorach programu szczepień w Tarnowie.
Akcja informacyjno-edukacyjna przyniosła bardzo dobre rezultaty, w ramach Programu wykorzystanych zostało 807 dawek szczepionki. Programem szczepień objęte zostały dzieci uczęszczające do żłobków lub klubów dziecięcych (zgodnie z wykazem udostępnionym przez Małopolski Urząd Wojewódzki, po uprzednim oszacowaniu potrzeb) z takich miejscowości jak: Jasień, Chrzanów, Nowy Sącz, Kęty, Zakopane, Frydrychowice, Oświęcim, Wieliczka, Niepołomice, Bochnia, Rabka-Zdrój, Bukowno, Limanowa, Laskowa,  Wadowice, Niegowić, Skawina, Myślenice, Liszki, Trzebinia, Nowy Targ, Michałowice, Chełmiec, Miechów, Tarnów, Chełmiec, Libiąż.
Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce, spotkał się z bardzo dużym uznaniem rodziców. Podczas szczepień wykonywanych przez pielęgniarki posiadające stosowne uprawnienia zawodowe, rodzice proszeni zostali o wypełnienie kwestionariusza ankiety, który miał na celu zbadanie ich wiedzy na temat szczepień oraz realizowanego Programu. Analiza ankiet wykazała, że 95% rodziców zdeklarowało, iż poleciłoby udział w Programie rodzicom i opiekunom innych dzieci. Ponad 90% rodziców, dzieci które już zostały zaszczepione jest zadowolona z udziału w Programie, aż 97 % rodziców pragnie, żeby Program był kontynuowany w przyszłości.
Szczegóły dotyczące realizacji programu znajdują się na stronie internetowej www.profilaktykawmalopolsce.pl.
Program został sfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie uprzejmie informuje o zakończeniu Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2014 r.

Więcej…
 
Inwazyjna choroba pneumokokowa – dlaczego samorządowe programy zdrowotne są istotne w jej zwalczaniu?
Czwartek, 18 Grudzień 2014 18:00

Pneumokoki (Streptococcus pneumoniae), to bardzo groźne bakterie, których zwalczanie jest utrudnione przez ich oporność na działania antybiotyków. Są one jedną z głównych przyczyn zgonów, zwłaszcza w grupie najmłodszych dzieci, które z uwagi na brak dojrzałości układu immunologicznego są najbardziej narażone na zachorowania wywoływane przez te bakterie.

Więcej…
 
Licytuj dla dzieci
Poniedziałek, 15 Grudzień 2014 14:36

Trwa przedświąteczna aukcja charytatywna, której celem jest  zakup sprzętu pomagającego w diagnozie chorób układu pokarmowego małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie. Inicjatorem działania jest Fundacja Zdrowie Dziecka organizująca przedsięwzięcie z pomocą artystów oraz serwisu Allegro. Licytujmy dla dzieci.

Więcej…
 
Pamiątka z wizyty Mikołaja na motorze
Czwartek, 11 Grudzień 2014 00:00

Dzięki uprzejmości policjantów z krakowskiej drogówki rodzice dzieci, które 4 grudnia spotkały się ze zmotoryzowanym Mikołajem mogą pobrać pamiątkowe zdjęcia z wizyty wyjątkowego gościa w Szpitalu Św. Ludwika.

Więcej…
 
Mikołajkowy zawrót głowy w WSSDz
Wtorek, 09 Grudzień 2014 14:51

Dnia 5 grudnia dzieci leczone w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika nadal świętowały dzień św. Mikołaja. Tym razem w otoczeniu studentów z Koła Naukowego Nauczycieli Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Więcej…
 
Najważniejsze zagadnienia dotyczące szczepień pneumokokowych
Czwartek, 27 Listopad 2014 09:06

Dr n. med. Hanna Czajka przybliża najważniejsze zagadnienia dotyczące szczepień przeciwko pneumokokom.

Więcej…
 
Kredki zamiast kwiatów
Czwartek, 18 Grudzień 2014 15:04

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykładowcom i studentom Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ za aktywny udział w godnej naśladowania akcji "Kredki zamiast kwiatów". Radosne i uśmiechnięte twarze naszych małych pacjentów będą dla Państwa najlepszym i najcieplejszym podziękowaniem.

Więcej…
 
Mikołaj w Szpitalu Dziecięcym im św. Ludwika
Niedziela, 07 Grudzień 2014 10:21

Jak co roku na początku grudnia pacjentów Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie odwiedził niezwykły gość św. Mikołaj przybył w tym roku pod różnymi postaciami.

Więcej…
 
Warto szczepić dzieci przeciw pneumokokom
Niedziela, 23 Listopad 2014 12:05

Pani Sabina Szafraniec, prawnik, prezes Stowarzyszenia Parasol dla Życia, które pomaga rodzinom dzieci cierpiących na skutek inwazyjnych chorób bakteryjnych, opowiedziała przedstawicielowi Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpital Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie dlaczego warto jest szczepić dzieci przeciw pneumokokom.

Więcej…
 Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś71
Wczoraj640
Wizyt w tygodniu3488
Wizyt w miesiącu10763
Łącznie wizyt302688