• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
INFOLINIA dla rejestracji do poradni specjalistycznych
Poniedziałek, 12 Wrzesień 2016 08:03

infolinia rejestracja

Szanowni Państwo, chcąc podwyższyć standard obsługi Pacjentów uruchomiliśmy  

DODATKOWY NUMER DLA REJESTRACJI DO PORADNI SPECJALISTYCZNYCH - NUMER INFOLINII 12 396 57 89 

INFOLINIA jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:00. 

Zapraszamy do korzystania z infolinii.

 
„Święty Ludwik z ulicy Strzeleckiej” Krakowską Książką Miesiąca
Wtorek, 25 Październik 2016 15:53

opisy www - wydarzenia

Książka wydana z okazji 140-lecia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie, Instytucji Województwa Małopolskiego – „Święty Ludwik z ulicy Strzeleckiej” – autorstwa Katarzyny Siwiec, została wybrana przez Śródmiejski Ośrodek Kultury na Krakowską Książkę Miesiąca. Przewodniczącym Jury KKM jest red. naczelny miesięcznika „Kraków” Jan Pieszczachowicz. Spotkanie z autorką książki oraz wręczenie nagrody odbyło się w poniedziałek (24 października) w siedzibie ŚOK przy Mikołajskiej.

Więcej…
 
FluMANIAK i profilaktyka zachorowań na grypę
Piątek, 14 Październik 2016 00:00

opisy www-promocja_zdrowia

Nasi pacjenci  oraz ich rodzice wzięli dzisiaj udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych profilaktyce grypy. Mogli na nich dowiedzieć się jak odróżnić grypę od przeziębienia, jak jej zapobiegać oraz co robić, gdy zachorujemy. Zajęcia podkreślały tak ważny  element  profilaktyki  grypy jakim są szczepienia ochronne oraz wskazywały na często zbędne stosowanie antybiotyków w leczeniu tego groźnego schorzenia wirusowego. Spotkanie poprowadziła  pani  Aleksandra Rumińska, Koordynator ds. Promocji Zdrowia w naszym szpitalu. Było ono jednocześnie promocją edukacyjnej akcji o nazwie Flumaniak 2016, która wiąże się z profilaktyką grypy. Informacje na ten temat równiez na naszym facebook KLIKNIJ :)

Więcej…
 
"Zagrożenia dla pediatrii - bezpieczeństwo pacjenta pediatrycznego" - spotkanie z Konsultant Krajową w Dziedzinie Pediatrii
Czwartek, 29 Wrzesień 2016 16:12

opisy www - wydarzenia

Prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska – Konsultant Krajowa w Dziedzinie Pediatrii, odwiedziła dzisiaj (29.09) Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie. Była to okazja do porozmawiania nie tylko o planach szpitala, ale również o zagrożeniach dla pediatrii oraz sposobach zapewnienia bezpieczeństwa małym pacjentom.

Więcej…
 
Zapraszamy na konferencję „Profilaktyka – pierwszy krok do zdrowia”
Czwartek, 29 Wrzesień 2016 17:04

Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie Stanisław Stępniewski  zapraszają na bezpłatną konferencję „Profilaktyka – pierwszy krok do zdrowia”, która odbędzie się 5 października (środa) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego (ul. Racławicka 56).

Więcej…
 
Jubileusz 140-lecia Szpitala Dziecięcego św. Ludwika - fotorelacja
Wtorek, 06 Wrzesień 2016 21:58

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Obchodów 140-lecia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie. Przeżyjmy Jubileusz jeszcze raz!

Więcej…
 
Szpital św. Ludwika na prestiżowej konferencji EUFASD 2016
Środa, 14 Wrzesień 2016 18:14

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie działa Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Terapii Dzieci z FASD (Fetal Alkohol Spectrum Disorder). Nasi specjaliści stale się rozwijają oraz dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem biorąc udział m.in. w prestiżowej konferencji EUFASD 2016. EUFASD skupia badaczy FASD z całej Europy i Świata. Zjazd odbywa się co dwa lata, aktualnie miejscem jest Royal Holloway University of London. Szpital reprezentuje lek. Katarzyna Dyląg, która przedstawiła dwa doniesienia oraz poprowadziła jedną z sesji. Szczegółowy program do znalezienia TUTAJ

Więcej…
 
Zapraszamy na konferencję pt. „FASD – zapobieganie i rozpoznawanie”
Poniedziałek, 19 Wrzesień 2016 07:33

Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum
zapraszają na konferencję szkoleniową pt. FASD - zapobieganie i rozpoznawanie, 4 października (wtorek) 2016 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 3-4, Kraków. Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ. Zgłoszenia przyjmowane do 29 września.

Więcej…
 
Szpital św. Ludwika na Małopolskich Dniach Profilaktyki Zdrowia

24 września Zespół Promocji Zdrowia naszego szpitala po raz kolejny aktywnie uczestniczył w Małopolskich Dniach Profilaktyki Zdrowia. Na płycie krakowskiego Rynku Głównego wykonywaliśmy bezpłatne badania profilaktyczne: pomiary ciśnienie tętniczego krwi, badanie poziomu glukozy w surowicy krwi oraz pomiar PEF czyli szczytowego przepływu wydechowego za pomocą pikflometru. Zainteresowanych pomiarami dorosłych i dzieci nie brakowało.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
140 lat Szpitala, czyli "co to znaczy "zdrów jak ryba"? ♥
Piątek, 20 Maj 2016 14:45
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie obchodzi w tym roku 140. urodziny. Stwierdziliśmy, że to świetny moment na zadanie paru pytań naszym małym pacjentom. Bohaterami są: dwie Emilki, Julka, Kamilek, Igorek, Oliwka - zapraszamy do obejrzenia :)
Więcej…
 Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś164
Wczoraj849
Wizyt w tygodniu1968
Wizyt w miesiącu17791
Łącznie wizyt673838