Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Oddziały

Oddział Kliniczny Dzieci Młodszych

Kierownik Oddziału, Kierownik Pododdziału Ogólnoniemowlęcego:
Lek. Zofia Szymanowska, specjalista pediatra

Kierownik Pododdziału Neurologii, Neonatologii i Patologii Noworodka:
Lek. Bożena Burzyńska, specjalista pediatra, specjalista neonatolog

Pielęgniarka Oddziałowa:
Mgr Dorota Moskała

Specjaliści:
Lek. Barbara Furczyk-Wyroba, specjalista pediatra
Lek. Marta Banach-Górnicka

Kontakt

Lekarze: + 48 12 619 86 72
Pielęgniarki: + 48 12 619 86 35

W skład Oddziału Klinicznego Dzieci Młodszych z pododdziałami Ogólnoniemowlęcym i Neurologicznym wchodzą:

W oddziale hospitalizowani są najmłodsi Pacjenci – od urodzenia do ukończenia trzeciego roku życia. Oddział ma charakter wielospecjalistyczny,

W każdym pododdziale pracują lekarze oraz pielęgniarki posiadający wysokie kwalifikacje zawodowe, co w parze z bogatym doświadczeniem klinicznym, pozwala zapewnić Pacjentom najlepszą opiekę.

Zespół pracowników Oddziału Dzieci Młodszych, przy wsparciu najnowocześniejszych metod, oferuje swoją pomoc w kwestii diagnostyki i leczenia schorzeń wieku dziecięcego, zarówno infekcyjnych jak i nieinfekcyjnych. Rodzice najmłodszych chorych mogą liczyć na wielokierunkową pomoc, również w zagadnieniach dotyczących żywienia, pielęgnacji i rozwoju dziecka. Mając na uwadze szeroko pojęte dobro dziecka, w ramach każdej hospitalizacji, z dzieckiem może przebywać rodzic przez całą dobę.

W oddziale istnieje możliwość wykonania wielu badań diagnostycznych, między innymi badań obrazowych z wykorzystaniem USG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, badań w kierunku wrodzonych chorób metabolicznych oraz innych wad wrodzonych. Dzieci mają zapewniony stały kontakt z matką, wspierane jest karmienie piersią.

W ostatnich latach poszerzono możliwości diagnostyczne w zakresie rzadkich chorób wrodzonych i zaburzeń rozwoju. W oddziale rozpoczynane jest leczenie rehabilitacyjne i udzielany instruktażu Rodzicom, którzy mogą czynnie brać udział we wspomaganiu rozwoju Dziecka. Dotyczy to nie tylko zaburzeń ruchowych ale również zaburzeń połykania.

Skutecznie diagnozujemy i leczymy:

  • żółtaczki, 
  • niedokrwistości, 
  • zaburzenia odżywiania
  •  oraz szereg zakażeń okresu noworodkowego.

Prowadzimy leczenie według zasad i standardów postępowania nowoczesnej medycyny. W czasie pobytu w oddziale wykonywany jest szereg badań laboratoryjnych i diagnostycznych, oraz w razie potrzeby konsultacje specjalistyczne, aby rozpoznać problem zdrowotny dziecka, wprowadzić celowane leczenie, a również uspokoić Rodziców. Udzielane są porady dotyczące żywienia i pielęgnacji Dzieci.