Oddziały

Oddział Dzieci Starszych z Pododziałem Neurologicznym i Reumatologicznym

Kierownik Oddziału:
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Zbigniew Żuber, specjalista pediatra, specjalista reumatolog

Pielęgniarka Oddziałowa:
Maria Kołodziejska

Specjaliści:
Lek. Barbara Prawdzic - Seńkowska, specjalista pediatra, specjalista neurolog,
Lek. Małgorzata Sobczyk, specjalista pediatra, specjalista reumatolog,
Dr n. med. Dorota Turowska - Heydel, specjalista pediatra, specjalista reumatolog,
Lek. Elżbieta Mężyk, specjalista pediatra

Kontakt:
Lekarze: + 48 12 619 86 30
Pielęgniarki: + 48 12 619 86 31

W skład wielospecjalistycznego Oddziału Dzieci Starszych wchodzą:
  • Pododdział Neurologiczny,
  • Pododdział Reumatologiczny

Personel medyczny stanowią doświadczeni lekarze - specjaliści w zakresie:

• pediatrii,
  • neurologii,
  • reumatologii,
  • lekarze rezydenci odbywający specjalizację w dziedzinie pediatrii,
  • lekarze realizujący staże w zakresie neurologii, reumatologii i pediatrii,
  • wykwalifikowane pielęgniarki,
  • psycholodzy kliniczni,

Wszyscy członkowie zespołu regularnie uczestniczą w kursach i szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Na Oddziale hospitalizowane są dzieci i młodzież w wieku od 2 do 18 lat. Każdy mały pacjent traktowany jest indywidualnie, serdecznie, z należnym szacunkiem i godnością. Proces diagnostyczno – terapeutyczny obejmuje wykonanie szeregu różnorodnych badań laboratoryjnych i obrazowych, a także przeprowadzenie niezbędnych konsultacji specjalistycznych, a następnie zaplanowanie optymalnego wielospecjalistycznego sposobu leczenia. Kontynuacja leczenia i monitorowanie jego bezpieczeństwa i skuteczności odbywa się w Przyszpitalnych Poradniach Specjalistycznych.

Dział Reumatologiczny ROZWIŃ

zajmuje się dziećmi z coraz liczniej występującymi chorobami autoimmunologicznymi, tradycyjnie określanymi chorobami reumatologicznymi – inaczej nazywanymi chorobami tkanki łącznej oraz rzadkimi chorobami metabolicznymi. Prowadzone są programy terapeutyczne nowoczesnego leczenia biologicznego pacjentów z młodzieńczym idiopatycznym zapaleniem stawów (MIZS) oraz enzymatyczna terapia zastępcza (ETZ) dla dzieci z chorobą Huntera (mukopolisacharydozą typu II) i chorobą Gauchera.

ZWIŃ

Dział Neurologiczny ROZWIŃ

opiekuje się dziećmi z różnorodnymi dolegliwościami z zakresu układu nerwowego – padaczka, bóle głowy, zaburzenia rozwoju psychomotorycznego, choroby nerwowo – mięśniowe. W ramach kompleksowej współpracy z Oddziałem Psychiatrii, realizowany jest projekt diagnostyczny dla dzieci z podejrzeniem alkoholowego zespołu płodowego.

Nasi Pacjenci wymagający rehabilitacji lub rehabilitacji neurologicznej, kierowani są do Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" w Radziszowie, gdzie prowadzone jest ich dalsze leczenie na Oddziale Stacjonarnym lub w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej.

Dla nadrzędnego celu – zdrowia i uśmiechu dzieci – personel Oddziału tworzy zgrany zespół, a także ściśle współpracuje z Rodzicami i specjalistami z wielu innych dziedzin medycyny.

ZWIŃ