Państwo Owsiakowie uhonorowani medalem im. prof. Jakubowskiego

Lidia i Jerzy Owsiak zostali uhonorowani medalem im. prof. Macieja Leona Jakubowskiego - największym wyróżnieniem nadawanym przez nasz Szpital.

Dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, możemy korzystać z najnowocześniejszej aparatury i sprzętu pomagajacych najmłodszym w powrocie do pełni ich dzięcięcych sił.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga małym pacjentom Szpitala św. Ludwika od wielu lat. Wspiera też dzieci z chorobami reumatycznymi. To wsparcie niespotykane w historii. Jako szpital pediatryczny otrzymaliśmy od WOŚP sprzęt wart miliony złotych: nowoczesny tomograf czy najlepszy japoński rentgen. Ale to nie wszystko. Bo nasz ośrodek reumatologii dziecięcej - podobnie jak wszystkie oddziały reumatologii dziecięcej w Polsce - otrzymał najnowocześniejszy, światowej klasy ultrasonograf i densytometr, czyli urządzenie ułatwiające diagnostykę chorób metabolicznych kości - powiedział na łamach Gazety Wyborczej prof. Zbigniew Żuber - kierownik Oddziału Klinicznego Dzieci Starszych z pododdziałami Neurologii i Reumatologii w naszym szpitalu.