Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Przebudowa szpitala - sprawdź nowe lokalizacje oddziałów

W związku z pracami związanymi z rozbudową zabytkowego budynku Szpitala przy ul. Strzeleckiej 2 w ramach projektu „Utworzenie Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12, Infrastruktura Społeczna, Działanie 12.1. Infrastruktura Ochrony Zdrowia, Poddziałanie 12.1.2. Regionalna Infrastruktura Ochrony Zdrowia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, informujemy o nowej lokalizacji następujących jednostek szpitala:

  • II Oddział Kliniczny Dzieci Starszych z Pododdziałami Neurologicznym i Reumatologicznym - budynek szpitala (stary) przy ul. Strzeleckiej 2; II piętro (wejście od strony dziedzinca)
  • Oddział Kliniczny Dzieci Młodszych - budynek szpitala (stary) przy ul. Strzeleckiej 2; I piętro (wejście od strony dziedzinca)
  • I Oddział Kliniczny Dzieci Starszych - budynek szpitala (stary) przy ul. Strzeleckiej 2; I piętro (wejście od strony dziedzinca)
  • Oddział Pulmonologii - Pawilon Jakubowskiego - budynek szpitala przy ul. Strzeleckiej 2A; parter
  • Izba Przyjęć - Pawilon Jakubowskiego - budynek szpitala przy ul. Strzeleckiej 2A; parter
  • Laboratorium - budynek szpitala (stary) przy ul. Strzeleckiej 2; poziom -1 (wejście od strony dziedzinca)

Wszystkie działania podejmujemy z myślą o małych pacjentach. Wynikiem naszych prac będzie powstanie Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD z ośrodkiem poświęconym pomocy dzieciom z FASD, oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii,  chirurgii dziecięcej oraz bloku operacyjnego. Inwestycja o wartości ponad 40 mln zł to milowy krok na zdrowotnej mapie Krakowa i Małopolski.

Dziękujemy za wyrozumiałość.