Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Terapia ogrodem - kolejna edycja

W Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Radziszowie trwa trzecia edycja hortiterapii. "Terapia ogrodem" jest innowacyjną metodą uzupełniającą w rehabilitacji pacjentów, która wykorzystuje terapeutyczne walory pracy ogrodniczej, roślin i przestrzeni ogrodu. 

Zajęcia bazują na kontakcie z roślinami. Nie tylko wspomagają proces leczenia pacjentów z problemami ruchowymi, ale dzięki nim dzieci czują się bardziej samodzielne, wpływają pozytywnie na ich samoocenę i poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, zapominają o rehabilitacji kojarzonej wyłącznie z salą gimnastyczną.

W Radziszowie mali pacjenci m.in. wysiewają nasiona, tworzą las w słoiku, kwiatowe torty, lawendowe pole, a w krakowskim Ogrodzie Botanicznym - drzewko szczęścia.

Spotkania prowadzą pracownicy dydaktyczni Uniwersytetu Rolniczego, Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, mistrz florysta oraz nasi fizjoterapeuci.

Projekt realizowany przez Fundację Zdrowie Dziecka.

 

logo małopolska
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym środków PEFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.