Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Turnusy leczenia otyłości

Zapraszamy dzieci i młodzież na turnusy leczenia otyłości w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika - Małopolskim Centrum Rehabilitacji Radziszowie.  

Prowadzenie dziecka z otyłością wymaga współpracy wielu osób: lekarza, dietetyka, fizjoterapeuty, psychoterapeuty oraz samego dziecka i jego otoczenia.

Podczas pobytu dla pacjenta zapewniamy: 

  • edukację pacjenta i jego rodziny (modyfikacja nawyków żywieniowych oraz sposobów spędzania wolnego czasu)
  • konsultacje lekarza rehabilitacji medycznej 
  • zalecenia dietetyczne
  • progresywny program ćwiczeń indywidualnych i grupowych 
  • psychoterapię indywidualną

Rehabilitacja w terapii otyłości jest kompleksowym postępowaniem, którego celem jest edukacja pacjenta i jego rodziny w zakresie prozdrowotnego stylu życia oraz pomoc w osiągnięciu optymalnego funkcjonowania i niezależności mimo istniejących ułomności.

WARUNKI PRZYJĘCIA:
W ramach rehabilitacji ogólnoustrojowej (pobyt całodobowy) na podstawie skierowania do szpitala od lekarza specjalisty (poradnie: rehabilitacyjna, ortopedyczna, neurologiczna, reumatologiczna) lub skierowanie do poradni rehabilitacyjnej MCR, gdzie nastąpi kwalifikacja do turnusu.

FINANSOWANIE:
Narodowy Fundusz Zdrowia

DLA KOGO:
Osoby w wieku 12-18 lat

CZAS TRWANIA
Każdy turnus trwa 3 tygodnie

Kontakt:
tel. 881 037 967 w godz. 8:00 - 13:00