Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Wykrywanie przeciwciał w kierunku COVID-19 [badania komercyjne]

Od 14 grudnia br. w laboratorium naszego szpitala rozpoczynamy diagnostykę dotyczącą obecności, bądź braku przeciwciał przeciwko antygenom SARS-CoV-2 w zakresie klas IgG oraz IgM.

Pobrany materiał /krew z żyły/ badany jest pod względem jakościowym /obecność przeciwciał/ jak i ilościowym /określenie poziomu przeciwciał/.

Badanie można wykonać w zakresie obydwu klas przeciwciał jak i każdej z osobna.

Rejestracja tylko telefoniczna przez Punkt Usług Komercyjnych w poniedziałki, środy, piątki w godzinach od 8:00 do 14:30 pod nr tel. 722 331 000.

Pracownik Punktu Usług Komercyjnych rejestrując Państwa do badania zada kilka pytań dotyczących wywiadu epidemiologicznego i w zależności od uzyskanych odpowiedzi, skieruje Państwa do odpowiedniego gabinetu.

  • Jeżeli Państwo podejrzewacie u siebie aktualną infekcje koronawirusem lub macie niepokojące objawy wymagające diagnostyki, wskazane jest wykonanie badania dotyczącego obecności przeciwciał klasy IgM.
  • Jeżeli chcecie Państwo wiedzieć czy przebyliście zakażenie koronawirusem, badanie powinno dotyczyć obecności przeciwciał klasy IgG.

W przypadkach wątpliwych, niejasnych diagnostycznie, zalecane jest wykonanie badania na obecność przeciwciał obydwu klas tzn. IgG oraz IgM.

Powyższa informacja ma charakter bardzo ogólny i dotyczy tych z Państwa, którzy sami decydujecie się wykonać badanie.

W wypadku zlecenia badania przez lekarza, badanie zostanie wykonane zgodnie z zaleceniem. 

Wynik otrzymacie Państwo drogą mailową do 2 dni roboczych. Jeżeli nie jest to możliwe, w sprawie miejsca odbioru wyniku, proszę kontaktować się z Punktem Usług Komercyjnych jw.