Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

STAN EPIDEMII. Zmiana organizacji pracy szpitala

KRAKÓW

 

KOMUNIKAT DLA PACJENTÓW SZPITALA DZIECIĘCEGO ŚW. LUDWIKA W KRAKOWIE

 

 

 • WSTRZYMUJEMY DO ODWOŁANIA PRZYJĘCIA PLANOWE DO ODDZIAŁÓW SZPITALA ŚW. LUDWIKA W KRAKOWIE. Przyjęcia planowe, które nie mogą być odroczone na późniejszy termin będą realizowane po wcześniejszym potwierdzeniu ustalonego terminu z kierownikiem oddziału bądź jego zastępcą.
 • OGRANICZAMY ŚWIADCZENIA W RAMACH AMBULATORYJNEJ OPIEKI SPECJALISTYCZNEJ **
 • PRACOWNIE EEG I USG DO ODWOŁANIA WSTRZYMUJĄ WYKONYWANIE BADAŃ
 • WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA WYKONYWANIE BADAŃ ODPŁATNYCH
 • WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA ODCZULANIE PACJENTÓW
 • ZAWIESZAMY DO ODWOŁANIA WYDAWANIE ZAŚWIADCZEŃ ORAZ SKIEROWAŃ. W przypadkach pilnych, prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny z lekarzem.
 • REJESTRACJA DO PORADNI SPECJALISTYCZNYCH DO ODWOŁANIA BĘDZIE CZYNNA DO GODZ. 15:00 
 • W SZPITALU WPROWADZONY JEST BEZWZGLĘDNY ZAKAZ ODWIEDZIN
 • Do odwołania kontakt z Działem Kadr i Płac tylko mailowo: kadry@dzieciecyszpital.pl oraz telefonicznie: 796-663-650.
 • W okresie epidemii szpital nie przyjmuje kandydatów na staże, wolontariat oraz praktyki studenckie. Aktualnie nie są przyjmowane żadne zgłoszenia na staże na najbliższe miesiące z uwagi na konieczność zapewnienia realizacji staży oraz praktyk osobom, które miały realizować je w okresie marzec, kwiecień.

 

--------------------------------------------------------------------------------------- 

 

Szanowni Państwo Rodzicie/Opiekunowie Pacjentów Poradni Specjalistycznych

 

** W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz zgodnie z zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia, ograniczamy świadczenia w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Prosimy o korzystanie z możliwości telekonsultacji

 

Pacjenci skierowani w trybie pilnym, oczekujący na wizytę pierwszorazową, proszeni są o kontakt telefoniczny z lekarzem poradni, który zdecyduje o trybie przyjęcia. Lekarze poradni są dostępni w godzinach wcześniej wyznaczonych na wizytę.

 

Proszę również przeglądać na naszej stronie komunikaty dotyczące poszczególnych poradni, które ze względu na specyfikę danej poradni mogą zawierać informacje uszczegółowione.

 

Wszyscy nasi pacjenci mają możliwość otrzymania e-recepty więc w tych przypadkach wystarczy kontakt w ramach telekonsultacji.

 

Apelujemy o zakładanie Internetowego Konta Pacjenta, co umożliwi natychmiastowe uzyskanie kodu wystawionej online recepty.

 

** Pacjenci Poradni Specjalistycznych oraz POZ mogą skorzystać z TELEKONSULTACJI. Informacje otrzymacie Państwo drogą SMS, w przypadku zaakceptowania tej formy konsultacji prosimy o zwrotny SMS z podaniem imienia i nazwiska oraz nr Pesel. Specjalista z Państwa Poradni skontaktuje się telefonicznie w dniu wyznaczonej wizyty w czasie przeznaczonym na konsultację. Proszę wziąć pod uwagę ewentualne przesunięcie czasowe ze względu na specyfikę pracy poradni.

 

** Pacjenci Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej również mogą skorzystać z TELEKONSULTACJI. Telefon odbierze lekarz i udzieli porady. Konsultacje są udzielane w godzinach pracy lekarzy Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej:

 

- W dni powszednie w godz. 18:00 – 8:00 

- W dni ustawowo wolne od pracy w godz. 8:00 – 8:00

- Lekarz pediatra, tel. 12 619 8685

- Lekarz internista, tel. 12 619 8661

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------

1) DZIECI, u których występują objawy grypopodobne (głównie gorączka i duszność), które w ciągu ostatnich 14 dni:

powróciły z zagranicy lub miały kontakt z osobą chorą, która powróciła z zagranicy, powinny zgłaszać się do Izby Przyjęć Oddziału Chorób Zakaźnych w Szpitalu im. St. Żeromskiego oraz w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie

OSOBY DOROSŁE o podobnych objawach powinny zgłosić się do Izby Przyjęć  Oddziału Chorób Zakaźnych w Szpitalu Uniwersyteckim oraz w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego.

2) Rejestracja pacjentów zgłaszających się do nas w celu zaplanowanego przyjęcia do szpitala, odbywa się na I piętrze Pawilonu Jakubowskiego, obok Poradni Zdrowia Psychicznego, a nie w Izbie Przyjęć.     

3) Do Izby Przyjęć winni zgłaszać się wyłącznie pacjenci z chorobami infekcyjnymi i nagłymi zachorowaniami.

4) Wejście do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz do Poradni Specjalistycznych odbywa się wejściem głównym do Pawilonu Jakubowskiego (drzwi środkowe).

 

---------------------------------------------------------------------------------------

RADZISZÓW

KOMUNIKAT DLA PACJENTÓW SZPITALA DZIECIĘCEGO ŚW. LUDWIKA W RADZISZOWIE

 

 • Wstrzymujemy do odwołania wykonywanie badań odpłatnych
 • Wstrzymujemy do odwołania wykonywanie badań RTG, USG i EEG
 • Wstrzymujemy do odwołania wszystkie przyjęcia na oddziały dzienne,wizyty fizjoterapeutyczne oraz zabiegi rehabilitacyjne dla pacjentów zewnętrznych
 • Wstrzymujemy do odwołania przyjęcia pacjentów w ramach poradni rehabilitacyjnej, urazowo – ortopedycznej, neurologicznej oraz logopedycznej 

---------------------------------------------------------------------------------------

1. DZIECI, u których występują objawy grypopodobne (głównie gorączka i duszność), które w ciągu ostatnich 14 dni:

powróciły z zagranicy lub miały kontakt z osobą chorą, która powróciła z zagranicy, powinny zgłaszać się do Izby Przyjęć Oddziału Chorób Zakaźnych w Szpitalu im. St. Żeromskiego oraz w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie

2.OSOBY DOROSŁE o podobnych objawach powinny zgłosić się do Izby Przyjęć  Oddziału Chorób Zakaźnych w Szpitalu Uniwersyteckim oraz w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego.