Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Akredytacja Ministerstwa Zdrowia

Na podstawie pozytywnej rekomendacji Rady Akredytacyjnej oraz w związku z zapisami ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o akredytacji w ochronie zdrowia (Dz. U z 2009 r. Nr 52, poz. 418 z późn. zm.) została udzielona akredytacja Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu im. św. Ludwika w Krakowie.

W wyniku dokonanej oceny punktowej jednostka nasza uzyskała 91% możliwej do uzyskania liczby punktów w zakresie standardów akredytacyjnych określonych obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 stycznia 2010 r. w sprawie standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania szpitali (Dz. Urz. MZ. z 2010 r. Nr 2, poz.24). Do udzielenia akredytacji niezbędne jest uzyskanie co najmniej 75% możliwej do uzyskania liczby punktów. Akredytacja została udzielona Szpitalowi na okres 3 lat do 27 stycznia 2020.

Maksymalne oceny Szpital otrzymały w zakresie standardów:

- Zabiegi i znieczulenia
- Laboratorium
- Poprawa jakości i bezpieczeństwo pacjenta
- Zarządzanie ogólne

Głównym celem, do którego dążą wszyscy pracownicy Szpitala Dziecięcego im św. Ludwika w Krakowie jest zadowolenie pacjentów oraz ich rodziców wynikające z poziomu świadczonych usług oraz stworzenie właściwej atmosfery w czasie pobytu pacjenta w szpitalu. Pomyślna decyzja o przyznaniu akredytacji wiązała się z dużym nakładem pracy na wdrożenie odpowiednio wysokich standardów w naszym szpitalu. Uzyskanie przez szpital certyfikatu akredytacji ma bardzo istotną wartość, gdyż świadczy o wysokiej jakości naszych usług i stanowi wyróżnik na tle innych placówek ochrony zdrowia.