Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

O nas

Misja Szpitala - "Walczymy o życie, zdrowie i uśmiech dziecka"

 Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika oferuje świadczenia zdrowotne
w zakresie lecznictwa szpitalnego i poradni specjalistycznych w Krakowie i w Radziszowie.

Misja szpitala realizowana jest poprzez szeroki zakres wysokiej jakości świadczeń specjalistycznych, profilaktycznych, diagnostycznych i leczniczych, wykonywanych przez wysoko wykwalifikowany zespół lekarsko-pielęgniarski. Od lat WSSDz św. Ludwika prowadzi również programy profilaktyczno-zdrowotne o zasięgu zarówno lokalnym jak i regionalnym.

Szpital Dziecięcy św. Ludwika w Krakowie

Usługi medyczne wykonywane są w oddziałach szpitalnych, poradniach przyszpitalnych, a także
w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Szpital prowadzi całodobową Izbę Przyjęć, w której
w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, przyjmowane są dzieci ze skierowaniami oraz wszystkie dzieci w przypadkach nagłych zachorowań wymagające pomocy. Ponadto działa Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna.

Szpital jest jedynym na terenie miasta Krakowa, poza Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym
w Prokocimiu, wielospecjalistycznym szpitalem dziecięcym.

Integracja wielu wysokiej klasy specjalistów różnych dziedzin pozwala na jednoczesne, pełne
 i kompleksowe opracowanie trudnych diagnostycznie przypadków w zakresie m.in. neurologii, psychiatrii, reumatologii, pulmonologii, alergologii, gastrologii, neonatologii, nefrologii, endokrynologiia, a także ogólnej pediatrii. Prowadzone jest także leczenie szerokiego spektrum chorób rzadkich m.in. mukopolisacharydoz, choroby Gauchera, choroby Fabry'ego, prowadzenie enzymatycznej terapii zastępczej (ETZ), programu terapeutycznego leczenia Reumatoidalnego Zapalenia Stawów (RZS), choroby Kawasaki.

Przy WSSDz im. św. Ludwika działa Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Terapii Dzieci z FASD, czyli tzw. zespołu zaburzeń związanych z narażeniem na alkohol w okresie płodowym.

Dzieci w trakcie pobytu w szpitalu uczą się pod opieką pedagogów z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka nr 2 w Krakowie.

Szpital w Krakowie usytuowany jest w centrum miasta - 10 min. pieszo od dworca kolejowego i autobusowego. Dojazd dogodny z każdej części Krakowa autobusami i tramwajami komunikacji miejskiej do ulicy Lubicz.

Szpital Dziecięcy św. Ludwika - Małopolskie Centrum Rehabilitacji w Radziszowie

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie funkcjonuje razem z Małopolskim Centrum Rehabilitacji w Radziszowie.

MCRD w Radziszowie jest wiodącym ośrodkiem rehabilitacyjnym w Małopolsce, specjalizującym się w rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego z wadami wrodzonymi i nabytymi, schorzeniami układu kostno-stawowego, tkanki łącznej i mięśni oraz rehabilitacji ortopedycznej pacjentów po wypadkach i urazach układu kostno-stawowego w trybie stacjonarnym, dziennym i ambulatoryjnym.

Stosowane metody terapeutyczne spełniają najwyższe europejskie standardy postępowania rehabilitacyjnego. Trafiają tutaj dzieci z całej Polski z zaburzeniami rozwoju fizycznego o różnym stopniu - od najczęściej spotykanych wad postawy po choroby ciężkie.

Dzieci w trakcie pobytu w szpitalu uczą się pod opieką pedagogów z Zespołu Placówek Oświatowych im. ks. prof. Józefa Tischnera przyMCRD w Radziszowie.

Szpital w Radziszowie położony jest w malowniczym otoczeniu przyrody, przystanek autobusowy krakowskiej komunikacji miejskiej znajduje się blisko wejścia na teren Szpitala przy ul. Podlesie.