Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

PLAKAT_BEZPIECZNI_FB_1200x900_A.png

Rozpoczynamy  prezentację filmów edukacyjnych pod wspólnym tytułem „Bezpieczni w czasie epidemii”. Jest to nowy projekt  Biura  Profilaktyki  Zdrowotnej  NFZ, przygotowany w odpowiedzi na obecne potrzeby pacjentów. Tematyka  filmów  podpowiada, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19.

Zaproszeni do współpracy eksperci udzielają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania: jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania oraz gdzie szukać wiarygodnych i opartych na dowodach naukowych informacji. Eksperci informują również jak bezpiecznie podróżować, oraz jak zadbać o zdrowie i kondycję. Ważne, by te cenne informacje m.in. jak w bezpieczny sposób korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz by nie zaniedbywać badań profilaktycznych w czasie epidemii dotarły do jak największego grona odbiorców, oraz ich rodzin.

Cykl filmów edukacyjnych „Bezpieczni w czasie epidemii” przygotowany został pod patronatem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. W odnalezieniu się w tej niełatwej rzeczywistości pomogli eksperci: m.in.: Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta; prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. Leszek Czupryniak, prof. Marcin Czech, dr Paweł Grzesiowski, a także znani dziennikarze i przedstawiciele organizacji non-profit: Ewa Błaszczyk czy Tomasz Rożek. Swoją obecnością cykl zaszczycił także dr n. ekon. Adam Niedzielski –  Minister Zdrowia.

Link do filmu zapowiadającego cały cykl edukacyjny: https://youtu.be/hAL-HbtxBGE

------------------------

Prezentujemy pierwsze odcinki zapowiadanej serii filmów edukacyjnych z serii „Bezpieczni w czasie epidemii”. Wystarczy kliknąć w linki.

 

·       Wiedza oparta na faktach https://youtu.be/UVvr9YpAEbc

 

·       Higiena i bezpieczeństwo https://youtu.be/a87D6dxHPj4

 

·       Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)? https://youtu.be/EDhMwv6bfE0