Budowa Ośrodka Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej

W związku z zawiarciem umowy na utworzenie Ośrodka Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie umożliwiającego zwiększenie dostępności rehabilitacji i ograniczenie występowania negatywnych skutków COVID-19, w dniu 27 maja 2022 roku nastąpiło podpisanie aktu erekcyjnego dot. tej inwestycji.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Dyrektor Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika Stanisław Stępniewski, Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, przedstawiciel wykonawcy, lekarze i fizjoterapeuci.

Ośrodek Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie będzie częścią Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. św. Ludwika w Krakowie.

Na powierzchni ponad 1400 m2 powstanie nowoczesna infrastruktura z szerokim zapleczem diagnostycznym i terapeutycznym.

W ośrodku znajdzie się jedyne w Małopolsce laboratorium trójwymiarowej analizy ruchu z którego będą mogli korzystać pacjenci w ramach NFZ.

Celem inwestycji za ok. 20 mln zł jest zwiększenie dostępności do świadczeń z zakresu rehabilitacji zarówno dla dzieci jak i dorosłych z naszego województwa.