Doszczepienie dzieci przeciwko wirusowi HPV - zadanie z zakresu zdrowia publicznego
Kontakt
Koordynatorka merytoryczna projektu:
dr hab. n med. Hanna Czajka, profesor nadzwyczajny UR, lekarz pediatra, specjalista w zakresie chorób zakaźnych.
Koordynatorka ogólna projektu:
Justyna Urbańska
e-mail: j.urbanska@dzieciecyszpital.pl
tel.: 12 619 86 00 w. 720
Koordynatorka działań informacyjno-edukacyjnych:
Katarzyna Gawron
kgawron@dzieciecyszpital.pl
tel. 12 619 86 00 w. 777
Realizacja szczepień przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce, w placówkach sprawujących całodobową opiekę nad dziećmi pozbawionymi opieki rodzicielskiej, w 2024 roku
Założenia
Szczepienia ochronne są najskuteczniejszą formą profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). W związku z tym Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie kontynuuje przy wsparciu Województwa Małopolskiego szczepienia dziewcząt i chłopców z placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Tegoroczna edycja projektu ma na celu doszczepienie dzieci, które w 2023 roku rozpoczęły schemat szczepień i wymagają jego dokończenia.
Szczepienia realizowane są ze środków finansowych Województwa Małopolskiego.
Odbiorcy
Celem projektu jest zaszczepienie dzieci, które w ramach poprzedniej edycji zadania w 2023 roku rozpoczęły schemat szczepień i wymagają doszczepienia w 2024 roku
Szczepienia
W celu zaszczepienia podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domów dziecka, do danego miejsca przyjedzie specjalistyczny zespół wyjazdowy, w skład którego wchodzi lekarz pediatra lub lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie pediatrii, pielęgniarka oraz kierowca z uprawnieniami ratownika lub ratownika medycznego.
Szczepienia odbędą się w ustalonych z placówką terminach w okresie od września do grudnia 2024 roku.
Działania informacyjno-edukacyjne
Dzieci, które zostaną doszczepione dostaną personalizowane przypinki, które będą stanowić uzupełnienie zeszłorocznych gadżetów. Ponadto zostaną przygotowane ulotki, które mogą być wykorzystane jako pomoc dydaktyczna lub powieszone w ogólnodostępnym miejscu jako plakat mówiący o profilaktyce zakażeń HPV. Zostaną również opracowane materiały wideo, które mogą być pomocne w czasie rozmów z młodzieżą.
W celu ewaluacji projektu, placówkom zostaną również przekazane elektroniczne ankiety.
Zgłoszenia:
W celu zgłoszenia placówki, należy wypełnić poniższy formularz:
https://bit.ly/3MApdyV
Zgłoszenia przyjmowane będą do 13 września.