Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Finał akcji #misiedzieciom

Krakowianie pokazali swoje dobre serca. Za sprawą  akcji „Misie dzieciom” udało się  zebrać   niemal 150 pluszaków,  które trafiły do naszych podopiecznych w Szpitalu w Radziszowie. 

Akcja została przeprowadzona w dniach 1-3 czerwca w Galerii Krakowskiej. Oprócz charytatywnej zbiórki zabawek miała ona charakter edukacyjny – pod opieką studentów medycyny najmłodsi odwiedzili Szpital Pluszowego Misia, a w Klinice Pluszaka leczyli chore maskotki. Dzieci mogły też pod okiem instruktora ratownictwa medycznego poznać tajniki pierwszej pomocy i nauczyć się reagować na zagrożenia w domu.

Pluszowa maskotka potrafi czynić cuda i wprowadzać domową atmosferę do szpitalnych sal, które wypełnione radością sprzyjają szybszemu powrotowi do zdrowia. A zdrowie dzieci jest przecież najważniejsze. Dlatego cieszymy się, że efekty akcji przeprowadzonej na terenie naszej Galerii umilą małym pacjentom pobyt w szpitalu – mówi Jarosław Szymczak, dyrektor Galerii Krakowskiej.

W uroczystości przekazania misiów wzięli udział: Dyrektor Galerii Krakowskiej Jarosław Szymczak, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika Stanisław Stępniewski oraz Zastępca Dyrektora ds. Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie Dorota Węglowska.