Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Jubileuszowa bezpłatna konferencja „Pediatria w praktyce klinicznej” w Krakowie

W dniu 15 maja 2026 r. w Krakowie odbędzie się bezpłatna, ogólnopolska konferencja naukowa zatytułowana „Pediatria w praktyce klinicznej”. Wydarzenie zostało zorganizowane dla uczczenia Jubileuszu 150-lecia Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie. Spotkanie ekspertów będzie miało miejsce w Hotelu Holiday Inn przy ul. Wielopole 2.

Komitetowi Naukowemu przewodniczą dr hab. n. med. Zbigniew Żuber, prof. uczelni oraz Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. sw. Ludwiak w Krakowie Stanisław Stępniewski. Program merytoryczny konferencji został podzielony na pięć sesji tematycznych, obejmujących m.in.:

  • analizę najciekawszych przypadków klinicznych, w tym zapalenie skórno-mięśniowe, zespół TINU oraz dystrofię Duchenne'a;
  • nowoczesną diagnostykę i terapię, uwzględniającą screening noworodkowy oraz zastosowanie neurotoksyny botulinowej;
  • problematykę chorób rzadkich, takich jak choroba Gauchera czy hipofosfatazja;
  • sesję inauguracyjną i interdyscyplinarną, poruszającą kwestie od reumatologii po wykorzystanie AI w onkologii.

Udział w konferencji nie wymaga wniesienia opłat rejestracyjnych.

 

REJESTRACJA 

PROGRAM