Jubileuszowa bezpłatna konferencja „Pediatria w praktyce klinicznej” w Krakowie
W dniu 15 maja 2026 r. w Krakowie odbędzie się bezpłatna, ogólnopolska konferencja naukowa zatytułowana „Pediatria w praktyce klinicznej”. Wydarzenie zostało zorganizowane dla uczczenia Jubileuszu 150-lecia Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie. Spotkanie ekspertów będzie miało miejsce w Hotelu Holiday Inn przy ul. Wielopole 2.
Komitetowi Naukowemu przewodniczą dr hab. n. med. Zbigniew Żuber, prof. uczelni oraz Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. sw. Ludwiak w Krakowie Stanisław Stępniewski. Program merytoryczny konferencji został podzielony na pięć sesji tematycznych, obejmujących m.in.:
- analizę najciekawszych przypadków klinicznych, w tym zapalenie skórno-mięśniowe, zespół TINU oraz dystrofię Duchenne'a;
- nowoczesną diagnostykę i terapię, uwzględniającą screening noworodkowy oraz zastosowanie neurotoksyny botulinowej;
- problematykę chorób rzadkich, takich jak choroba Gauchera czy hipofosfatazja;
- sesję inauguracyjną i interdyscyplinarną, poruszającą kwestie od reumatologii po wykorzystanie AI w onkologii.
Udział w konferencji nie wymaga wniesienia opłat rejestracyjnych.








