Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Leczenie ogrodem - kolejna edycja hortiterapii

To już kolejna edycja wyjątkowej terapii, w czasie której sala gimnastyczna zamienia się w zielone otoczenie. Dzięki wsparciu International Paper możemy razem z naszą Fundacją Zdrowie Dziecka realizować projekt "Leczenie ogrodem - II edycja hortiterapii w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Radziszowie". za nami zajęcia poświęconej kwiatowym tortom.

Projekt jest kontynuacją zadania realizowanego z IP już w 2016 roku (1wsze miejsce w konursie Fundacji JOY AIM). Działanie wpisuje się w realizowaną od 2011 roku strategię wykorzystywania przez Szpital terapii niestandardowych jako wspomagających rehabilitację i terapię pacjentów.

Zajęcia bazujące na kontakcie z roślinami nie tylko wspomagają proces leczenia pacjentów z problemami ruchowymi, ale dzięki nim dzieci czują się bardziej samodzielne, wpływają pozytywnie na ich samoocenę i poczucie bezpieczeństwa. Nie można zapomnieć o tak ważnych aspektach hortiterapii jak:

  • poprawa funkcjonowania narządów ruchu dzieci
  • poprawa funkcjonowania poznawczego u dzieci
  • poprawa funkcjonowania emocjonalnego oraz społecznego
  • wykorzystanie nowoczesnych, kompleksowych metod rehabilitacji obejmujących swoim działaniem psychikę, emocje i społeczne apskety funckjonowania dziecka z niepełnosprawnością.

Spotkania z pacjentami prowadzą m.in. pracownicy dydaktyczni Uniwersytetu Rolniczego, Akademii Wychowania Fizycznego, Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, mistrz florysta oraz nasi fizjoterapeuci.