Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Konferencja naukowa: Czy psychiatria kołem się toczy?

W dniach 16-18 listopada w Krakowie odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Spotkanie było okazją do dialogu pomiędzy osobami z różnym wykształceniem, na co dzień pracujących z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami psychicznymi i problemami behawioralnymi.

W konferencji brali udział m.in. specjaliści związani z naszym szpitalem. W ramach sesji tematycznej pt. "W poszukiwaniu skuteczności. Bajki, ogrody, psy" poruszyli następujące zagadnienia:                

  • Maja Raczyńska-Ścigaj: „Kto mieszka w tym domu?” - psychoterapia poprzez zabawę w Oddziale Psychiatrii Dzieci Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie.
  • Laura Gallas: Dogoterapia,jako skuteczna metoda wsparcia terapii dzieci i młodzieży.
  • Beata Kicińska, Ewa Jędrzejczyk-Wawryk: „Rola zabawy w terapii grupowej dzieci na przykładzie autorskiego programu Miasteczko i Kraina
  • Agnieszka Ryss, Urszula Turyna: „Spotkanie w piaskownicy”. Metoda pracy grupowej z dziećmi ze specyficznymi trudnościami emocjonalnymi.
  • Wioleta Mazur, Anna Juszczak: Terapeutyczne oddziaływania hortiterapii.