Obraz w pigułce od teraz także łączy pokolenia

23 października w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Radziszowie odbyły się warsztaty z dziećmi. Mali pacjenci wykonali plastelinowe makiety według tematu "Człowiek na księżycu". Tego samego dnia odwiedziliśmy Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dobczycach. Seniorzy przenieśli pracę dzieci na płótno w formie szkiców. Dzięki temu dzieci podczas warsztatów 26 października miały łatwiejsze zadanie. Samo pokolorowanie nie wystarczy, dzieci również uczyły się jak ukazać przestrzeń na obrazach. Ostatnie pociągnięcia pędzlem będą należały do wolontariuszy, którzy w pracowni w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie dokończą obrazy. Wspólna praca dzieci, seniorów i wolontariuszy zostanie ukazana światu już 21 listopada o godz. 10:00 w Szpitalu w Radziszowie podczas uroczystego wernisażu. Obrazy namalowane przez małych artystów zawisną na ścianie szpitala w formie mozaiki.