Pierwsza po ponad stu latach operacja na Strzeleckiej

11 sierpnia odbył się pierwszy zabieg na oddziale chirurgii dziecięcej Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. To przełomowy moment bowiem ostatni taki wykonano w tych murach w 1912 roku.

Zabieg ortopedyczny dotyczył usunięcia torbieli w lewej piszczeli 9-letniego dziecka. Chłopiec był w świetnych rękach ponieważ zabieg prowadził prof. dr hab. n. med. Jerzy Sułko, specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii, który przede wszystkim zajmuje się ortopedią dziecięcą. Pan Profesor kieruje również naszą poradnią chirurgii urazowo-ortopedycznej – informuje Stanisław Stępniewski, Dyrektor Szpitala.

Przypomnijmy, że oddział chirurgii dziecięcej mógł wznowić swoją działalność za sprawą zakończonej w tym roku gruntownej przebudowie szpitala. Dzięki niej w „Ludwiku” powstały m.in.  oddział z blokiem operacyjnym oraz oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii gwarantując profesjonalną opiekę.

Chirurgia dziecięcia przyjmuje pacjentów na podstawie skierowań. W tym momencie wykonywane są zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, laryngologii i ortopedii. Pacjenci po zakończonym leczeniu mogą skorzystać z dalszej opieki ambulatoryjnej w poradniach chirurgii dziecięcej, wspomnianej wcześniej chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz laryngologicznej.