Pracownicy "skarbówki" wsparli oddział psychiatrii

Przekazanie darowizny od pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej

Przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z woj. małopolskiego przekazali Fundacji Zdrowie Dziecka, od 30 lat działającej na rzecz naszego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie, kwotę 14 200 zł. Suma pochodzi ze zbiórki pracowników i funkcjonariuszy na potrzeby Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dziecięcej szpitala. Symboliczny czek oraz prezenty dla pacjentów, z rąk Doroty Sikorskiej, zastępcy dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Krakowie, odebrali Stanisław Stępniewski, dyrektor placówki oraz Elżbieta Pasyk, Kierownik Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dziecięcej.

Na symbolicznym czeku znalazła się kwota 13.575,72 zł, za którą Fundacja Zdrowie Dziecka wesprze Oddział Kliniczny Psychiatrii Dziecięcej. Z pozostałej puli społeczność KAS kupiła rozwijające zabawki i pomoce edukacyjne dla szkoły działającej przy wspomnianym oddziale.

W trakcie spotkania z przedstawicielami Szpitala, Pani dyrektor Dorota Sikorska, opowiadała, skąd narodził się pomysł zrzutki: Jesteśmy rodzicami i widzimy, jak w czasach pandemii rosną problemy natury emocjonalnej. Mamy świadomość, że lęk przed chorobą, izolacja, nowe sposoby komunikacji i wiele innych czynników utrudniają adaptację. Solidaryzujemy się z rodzicami dzieci, które wymagają pomocy Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika. Mamy nadzieję, że skromna cegiełka od załogi Krajowej Administracji Skarbowej będzie uzupełnieniem profesjonalnej terapii.

Pan dyrektor Stanisław Stępniewski podziękował pracownikom i funkcjonariuszom z Małopolskiej KAS: Państwa inicjatywa dotyczy obszaru pediatrii, który w sposób szczególny wymaga wsparcia finansowego. Troska o zdrowie psychiczne najmłodszych leży na sercu nas wszystkich! Jesteśmy jednym z nielicznych w regionie szpitali, który oferuje kompleksową diagnostykę i leczenie psychiatryczne najmłodszych pacjentów. W dobie pandemii Covid-19, obserwujemy zwiększoną liczbę hospitalizacji. Tym samym rosną potrzeby oddziału. W tej sytuacji, Państwa wsparcie jest nieocenione, a przekazane środki zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby.

Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) to pracownicy i funkcjonariusze, którzy dbają o realizację dochodów z tytułu: podatków, należności celnych, opłat i niepodatkowych należności budżetowych. Chronimy interesy Skarbu Państwa i obszaru celnego Unii Europejskiej. Zapewniamy obsługę i wsparcie podatników w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych i celnych. KAS w Małopolsce tworzą: Izba Administracji Skarbowej w Krakowie, urzędy skarbowe na obszarze województwa i Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie.