Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

*

Program obserwacji niemowląt - trwa nabórKontakt

Koordynatorzy szkoleń:

  • dr Urszula Miernik, tel. 501 087 722
  • mgr Piotr Marcinkowski, tel. 790 483 453
  • mgr Anna Nowak, tel. 605 306 630
  • mgr Anna Saramowicz, tel. 507 152 154 
 
Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi
do uczestniczenia w programie obserwacji niemowląt!

 

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie poszukuje rodziców, którzy wyrażą zgodę na udział swojej rodziny w praktycznej części „Szkolenia w zakresie teorii więzi oraz psychoanalitycznie zorientowanej psychoterapii relacji rodziców i niemowląt”, związanej z obserwacją niemowlęcia.

Obserwacja niemowlęcia prowadzona będzie w domu rodzinnym niemowlęcia przez jedną godzinę raz na dwa tygodnie, przez około 2-3 miesiące (4-6 spotkań).

Obserwacja polega na dyskretnej obecności obserwatora w miejscu, gdzie przebywa dziecko z rodzicami, w czasie gdy rodzina wykonuje swoje codzienne czynności. Obserwatorami niemowlęcia będą doświadczeni psychoterapeuci, a zgromadzony podczas obserwacji materiał badawczy będzie wykorzystany wyłącznie podczas szkolenia i objęty będzie tajemnicą zawodową. Obserwacja będzie odbywała się w okresie styczeń-luty 2024 r.

Zapraszamy rodziny z dzieckiem urodzonym w okresie od maja do grudnia 2023 r. , mieszkające w Krakowie.

Bardzo liczymy na Państwa pomoc i udział w projekcie. 

Kierownikiem szkolenia jest lek. med. Tomasz Ptak.

Szkolenie poprowadzi Pani Tessa Baradon, wieloletni pracownik Anna Freud Centre w Londynie, Konsultant do Spraw Zdrowia Psychicznego Niemowląt w Brytyjskim Funduszu Zdrowia, kierownik programu Szkolenia w Zakresie Terapii Diady Matka-Dziecko w Brytyjskim Stowarzyszeniu Psychoterapii i Psychoanalizy Dzieci oraz lek. med. Tomasz Ptak, specjalista psychiatrii, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 

 

Jesteś zainteresowany udziałem w programie? Zgłoś się do jednego z koordynatorów:
  • dr Urszula Miernik, kom. 501 087 722
  • mgr Piotr Marcinkowski 790 483 453
  • mgr Anna Nowak 605 306 630
  • mgr Anna Saramowicz 507 152 154 

 

 

*Zdjęcie w tle autorstwa Hollie Santos | Unsplash