Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Medyczny

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie realizuje projekt pn. "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Medyczny" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, 9 Oś Priorytetowa Region Spójny Społecznie, Działanie 9.2 Usługi Społeczne i Zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1, Usługi Społeczne i Zdrowotne w Regionie.

Głównym celem projektu jest rozwój usług zdrowotnych w zakresie zwalczania epidemii COVID-19 na terenie województwa małopolskiego.

Działania obejmują zakup:

sprzętu medycznego, m.in.
- aparat EKG,
- aparat USG,
- pulsokrymetr,
- kardiomonitor,
- pościel medyczna,
- koncentrator tlenu,
- defibrylator z wyposażeniem,
- pompa infuzyjna, perystaltyczna, strzykawkowa,
- aparat do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej,
- aparat do pomiaru parametrów krytycznych wraz z wyposażeniem.

wyrobów medycznych jednorazowego użytku oraz środków i urządzeń do dezynfekcji, m.in.
- lampa bakteriobójcza,
- myjka ultradźwiękowa,
- sprzęt do dezynfekcji powierzchni.

Z efektów projektu skorzystają przede wszystkim mieszkańcy województwa małopolskiego i osoby przebywające tymczasowo na jego terenie, a także personel medyczny.

Szczegółowy katalog sprzętu i wyposażenia najbardziej kluczowego dla skutecznej walki z pandemią został opracowany przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z ekspertami.

Wartość całego projektu: 793 272,94 zł.

Wartość dofinansowania:  674 282,00 zł (Europejski Fundusz Społeczny) i 118 990,94 zł (budżet państwa).