Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Projekt pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Medyczny

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie realizuje projekt pn. "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Medyczny" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, 9 Oś Priorytetowa Region Spójny Społecznie, Działanie 9.2 Usługi Społeczne i Zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1, Usługi Społeczne i Zdrowotne w Regionie.

Głównym celem projektu jest rozwój usług zdrowotnych w zakresie zwalczania epidemii COVID-19 na terenie województwa małopolskiego. Działania obejmują zakup sprzętu medycznego, wyrobów medycznych jednorazowego użytku, środków do dezynfekcji i urządzeń do dezynfekcji.

Z efektów projektu skorzystają przede wszystkim mieszkańcy województwa małopolskiego i osoby przebywające tymczasowo na jego terenie, a także personel medyczny.

Szczegółowy katalog sprzętu i wyposażenia najbardziej kluczowego dla skutecznej walki z pandemią został opracowany przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z ekspertami.

Wartość całego projektu: 794 030,58 zł

Wartość dofinansowania:  674 925,99 zł (Europejski Fundusz Społeczny) i 119 104,59 zł (budżet państwa)