Rekomendacje diagnostyczne FASD. Publikacja pracowników szpitala

obrazek.png

Z przyjemnością informujemy, że nakładem wydawnictwa Medycyna Praktyczna ukazały się polskie rekomendacje diagnostyczne FASD, w których przygotowaniu aktywny udział wzięli pracownicy Szpitala. Lek. Katarzyna Dyląg wspólkoordynowała przygotowanie rekomendacji, zaś w pracach poszczególnych grup roboczych wzięły udział: dr n. med. Bożena Bańdo, mgr Katarzyna Kowalska i dr n. med. Katarzyna Przybyszewska. Dokument przygotowany z inicjatywy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest odpowiedzią na potrzebę uporządkowania diagnostyki FASD w Polsce oraz zwiększenia i ujednolicenia standardu opieki nad pacjentami pomiędzy istniejącymi ośrodkami. Mamy nadzieję, że jest to pierwszy krok, który doprowadzi do stworzenia spójnego systemu pomocy z FASD opartego na sprawdzonych wzorcach. My nie ustajemy w drodze i tak jak dotychczas służymy Pacjentom i ich Opiekunom pomocą!