Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Ruszyła budowa Ośrodka Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej

15 września 2022 roku uroczyście zainaugurowano budowę Ośrodka Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie. 

W spotkaniu wzięli udział m.in. Dyrektor Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika Stanisław Stępniewski oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. 

Ośrodek Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie będzie częścią Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. św. Ludwika w Krakowie. Na powierzchni ponad 1400 m2 powstanie nowoczesna infrastruktura z szerokim zapleczem diagnostycznym i terapeutycznym. 

W ośrodku znajdzie się jedyne w Małopolsce laboratorium trójwymiarowej analizy ruchu z którego będą mogli korzystać pacjenci w ramach NFZ. Celem inwestycji za ok. 20 mln zł jest zwiększenie dostępności do świadczeń z zakresu rehabilitacji zarówno dla dzieci jak i dorosłych z naszego województwa. 

Będzie tam prowadzona rehabilitacja dla dzieci z wadami ogólnorozwojowymi (m.in. wady postawy, skolioza), jak również dla pacjentów po przebytych urazach lub operacjach neurochirurgicznych oraz ze schorzeniami neurologicznymi (np. mózgowe porażenie dziecięce).

Dorośli pacjenci będą mogli skorzystać z rehabilitacji w trybie ambulatoryjnym.

Prace budowlane mają potrwać do końca 2023 roku. Pierwsi pacjenci w ośrodku najprawdopodobniej zostaną przyjęci na początku 2024 roku.

Koszt inwestycji to ponad 20 mln złotych. Dofinansowanie z UE wynosi blisko 12 mln.