Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Ruszyła budowa Ośrodka Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej

15 września 2022 roku uroczyście zainaugurowano inwestycję pod nazwą: "Utworzenie Ośrodka Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie umożliwiającego zwiększenie dostępności rehabilitacji i ograniczenie występowania negatywnych skutków COVID-19”.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Dyrektor Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika Stanisław Stępniewski, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz Wicestarosta Krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk. 

Ośrodek Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie będzie częścią Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dzięcięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Na powierzchni ponad 1400 m2 powstanie nowoczesna infrastruktura z szerokim zapleczem diagnostycznym i terapeutycznym. 

W ośrodku znajdzie się jedyne w Małopolsce laboratorium trójwymiarowej analizy ruchu z którego będą mogli korzystać pacjenci w ramach NFZ. Celem inwestycji jest zwiększenie dostępności do świadczeń z zakresu rehabilitacji zarówno dla dzieci jak i dorosłych z naszego województwa. 

Będzie tam prowadzona rehabilitacja dla dzieci z wadami ogólnorozwojowymi (m.in. wady postawy, skolioza), jak również dla pacjentów po przebytych urazach lub operacjach neurochirurgicznych oraz ze schorzeniami neurologicznymi (np. mózgowe porażenie dziecięce).

Dorośli pacjenci będą mogli skorzystać z rehabilitacji w trybie ambulatoryjnym.

Prace budowlane mają potrwać do końca 2023 roku. Pierwsi pacjenci w ośrodku najprawdopodobniej zostaną przyjęci na początku 2024 roku.

 

Całkowita wartość projektu została oszacowana na poziomie 24 186 998 zł, w tym:

  • dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego
    na lata 2014-2020 Działanie 14.1 REACT-EU dla zdrowia: 13 151 198,71 zł
  • dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego: 7 282 878 zł
  • dofinansowanie robót budowlanych w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych ze środków PFRON
    będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego: 500 000 zł
  • środki własne Szpitala: 3 752 922 zł