Sala Doświadczania Świata w Radziszowie. Już otwarta!

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika – Małopolskim Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie powstała Sala Doświadczania Świata. Dedykowana jest dzieciom m.in. z autyzmem, ADHD, zespołem Downa i innym małym pacjentom, którzy mają problem z prawidłowym odbieraniem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych świata.

Mini sala Doświadczenia Świata służy do wielozmysłowego wsparcia rozwoju naszych pacjentów. Jest to terapia, która poprzez stymulacje zmysłów (dotyku, słuchu, wzroku) wpływa bardzo pozytywnie na pamięć, koncentracje, naukę a przede wszystkim na chęć podejmowania aktywności przez dzieci – wyjaśnia Urszula Dzidek, terapeutka ze Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Radziszowie.

Dzięki prowadzonej tam terapii, dzieci będą mogły sprawniej funkcjonować poza szpitalem, a co za tym idzie, w przyszłości również w środowisku zawodowym.

Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu, w Sali Doświadczania Świata można zobaczyć m.in. „niewidzialne obrazy” – w zaciemnionym i wyciszonym środowisku ze świecącymi przedmiotami.

W pomieszczeniu znajduje się również specjalny stół, który służy do podświetlania prac plastycznych, przejrzystych i przeźroczystych obiektów, obserwowania wzorów, kształtów i kolorów.

Zadanie publiczne pn. „Stworzenie Sali Doświadczania Świata w celu wsparcia rehabilitacji pacjentów Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Radziszowie” zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego w wysokości 9 061,00 zł.

W Sali Doświadczania Świata będą rehabilitowani pacjenci Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika – Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie, mieszkający na terenie całej Małopolski.