System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015
Mając na uwadze ciągłą poprawę jakości świadczonych usług, Szpital opracował, wdrożył i stale doskonali System Zarządzania Jakością, zgodny z międzynarodową normą ISO 9001.
Historia Certyfikacji
- Luty 2008 r. - Szpital otrzymał pierwszy certyfikat ISO 9001, wydany przez Bureau Veritas Polska.
- Kwiecień 2018 r. - pomyślnie przeszliśmy audyt przejścia na nową wersję normy PN-EN ISO 9001:2015.
- Styczeń 2020 r. - odbyła się kolejna certyfikacja obejmująca szeroki zakres usług: leczenie szpitalne, opiekę ambulatoryjną, programy lekowe, psychiatrię, diagnostykę oraz rehabilitację.
Aktualny Status
Z dumą informujemy, że w dniu19 stycznia 2026 roku Szpital otrzymał nowy certyfikat potwierdzający pełną zgodność systemu zarządzania z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015-10.
- Nr certyfikatu: NC.366.2026.4.Q
- Jednostka certyfikująca: Noble Cert Sp. z o.o. (Kraków)
- Data decyzji: 19.01.2026 r.
Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością wymagało pracy zespołowej, zaangażowania wszystkich pracowników, a jeszcze więcej wysiłku i dyscypliny wymaga utrzymanie go na wysokim poziomie i dbanie o ciągłe doskonalenie. Zarządzanie organizacją opiera się na zarządzaniu rzeczywistymi procesami realizowanymi w Szpitalu. Ciągłe monitorowanie
i pomiary przebiegu procesów pozwalają na bezpośrednie przekładanie efektów doskonalenia poszczególnych procesów na doskonalenie systemu zarządzania całą organizacją.
Opisywane zamierzenia realizujemy poprzez następujące cele polityki jakościowej:
1. Ciągłe doskonalenie jakości i poziomu świadczonych usług zdrowotnych:
- stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez nasz personel,
-
korzystanie ze sprawdzonych dostawców i podwykonawców, zapewniających
nowoczesne rozwiązania techniczne i wysoką jakość dostarczanych
urządzeń, materiałów i usług,
- organizowanie i prowadzenie
działalności szkoleniowo
-dydaktycznej w zakresie opieki zdrowotnej,
profilaktyki i oświaty zdrowotnej,
2. Zwiększenie liczby zadowolonych i usatysfakcjonowanych Pacjentów dzięki lepszemu poznaniu ich wymagań i oczekiwań,
3. Podnoszenie zakresu możliwości diagnostycznych i leczniczych dzięki modernizacji oraz zakupom nowoczesnych urządzeń i aparatury medycznej,
4. Zdobywanie środków na prowadzenie statutowej działalności; zakupy, remonty, inwestycje itp.,
Realizacja
powyższych celów opiera się na wiedzy i umiejętnościach pracowników
wspartych nowoczesnym sprzętem oraz na powszechnej świadomości, że za
optymalną, zgodną
z potrzebami Pacjentów jakość odpowiedzialni są
wszyscy pracownicy.
Korzyści wynikające z posiadania systemu zarządzania jakością:
- uporządkowanie struktury organizacyjnej
- uporządkowanie działalności poprzez wprowadzenie jednolitych, jednoznacznych i powtarzalnych procedur postępowania
- podjęcie działań zespołowych
- identyfikacja i ocena ryzyka zagrażającego osiągnięciu celów przez Szpital oraz podejmowanie działań w celu jego obniżenia do akceptowanego poziomu
- wykorzystywanie szans do rozwoju jednostki
- poprawa współpracy pomiędzy komórkami organizacyjnymi szpitala
- szybka identyfikacja i skuteczne rozwiązywanie problemów
- wzrost zaangażowania się pracowników- poprawa obiegu informacji i dokumentacji
- spełnianie możliwych do wykonania oczekiwań pacjentów
- wyższe miejsce w rankingu przy składaniu ofert do NFZ
- umacnianie dobrego wizerunku Szpitala








