Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Szkolenie dla pielęgniarek i położnych w zakresie profilaktyki FASD

FASD – Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych

FASD, czyli Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych dotyka w Polsce 2 na 100 dzieci i stanowi prawdopodobnie najczęstszą przyczynę niepełnosprawności intelektualnej w krajach rozwiniętych. To choroba, której nie można wyleczyć. Dzięki wczesnemu rozpoznaniu, można natomiast znacznie złagodzić jej przebieg, zapobiec trwałej i ciężkiej niepełnosprawności, a także – poprawić funkcjonowanie w społeczeństwie.

 

Szkolenie dla pielęgniarek i położnych nt. profilaktyki FASD

Fundacja Zdrowie Dziecka organizuje cztery edycje bezpłatnych szkoleń da pielęgniarek i położnych z całej Polski. Każde szkolenie obejmuje 12 godzin (1 godzina dydaktyczna = 45 min). Celem szkoleń jest zwiększenie kompetencji uczestników w zakresie profilaktyki oraz rozpoznawania sygnałów ostrzegawczych wskazujących na FASD. 

Tematyka szkoleń została dopasowana do specyfiki wykonywanego zawodu. Uczestnicy zdobędą wiedzę m.in. nt. rozpoznawania specyficznych zmian i deficytów widocznych zarówno na etapie noworodkowym (pielęgniarki/położne), jak i na dalszych etapach rozwoju dziecka (pielęgniarka). Zdobyta wiedza merytoryczna pozwoli także uczestnikom na prowadzenie działań profilaktycznych adresowanych do kobiet w ciąży, w tym przeciwdziałających spożywaniu alkoholu w ciąży.

Więcej informacji TUTAJ