Zakończenie II edycji hortiterapii w Radziszowie

W Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Radziszowie zakończył się cykl turnusów hortiterapii w 2018 roku. To terapia ogrodnicza będąca innowacyjną metodą uzupełniającą w rehabilitacji pacjentów, która wykorzystuje terapeutyczne walory pracy ogrodniczej, roślin i przestrzeni ogrodu.

Hortiterapia w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika w Krakowie prowadzona jest od ponad siedmiu lat. W tym roku po raz drugi odbyła się w WSSDz św. Ludwika w Radziszowie. Zajęcia prowadzone były przez specjalistów m.in. z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w okresie od 19.06.2018 do 14.08.2018.

Projekt "Leczenie ogrodem - II edycja hortiterapii w Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Radziszowie" został sfinansowany ze środków International Paper.