Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Diagnostyka

Pracownia testów płucnych

Pracownia testów płucnych

Pielęgniarki:
Elżbieta Dobosz-Bugaj
Małgorzata Pochopień

Lokalizacja:
Pracownia Testów Płucnych mieści się na pierwszym piętrze w gabinecie nr 1.37 w Nowym Pawilonie Strzelecka 2a.

Godziny pracy Pracowni Testów Płucnych:

  • Poniedziałek-piątek od godziny 8:00 do 14:00

Kontakt:
Tel.: + 48 12 619 86 87

Pracownia Testów Płucnych dysponuje spirometrem najnowszej generacji firmy Aspel. Doświadczony personel  posiada wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy z dziećmi. Badanie czynnościowe układu oddechowego wymaga współpracy dziecka badanego z osobą przeprowadzającą badanie z tego względu zazwyczaj  jest to możliwe ok. 7 roku życia ale zawsze należy wziąć pod uwagę predyspozycje indywidualne dziecka.

Pracownia Testów Płucnych wykonuje:

  • Spirometrię:
    - Spirometrię + test wysiłkowy
    - Spirometrię i przepływ objętości
    - Spirometrię + próbę rozkurczową
  • Badanie chlorków w pocie

Spirometria badanie spirometryczne to najważniejsze z badań czynnościowych układu oddechowego, czyli badań, które pozwalają na obiektywną ocenę czynności płuc.  Badanie polega na oddychaniu przez ustnik aparatu zgodnie z poleceniami osoby przeprowadzającej badanie.

Badanie poziomu chlorków w pocie (jontoforeza pilokarpinowa) — metoda laboratoryjna służąca do oznaczania stężenia sodu i chloru w pocie. Odgrywa zasadniczą rolę w rozpoznaniu mukowiscydozy.

W Pracowni Testów Płucnych istnieje możliwość wykonania badań odpłatnych: