Turnusy leczenia otyłości [podsumowanie I edycji]

Podsumowanie realizacji programu pn. "Aktywność fizyczna, racjonalne żywienie w zapobieganiu wadom postawy u dzieci i młodzieży"

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie - Małopolskie Centrum Rehabilitacji w Radziszowie w kwietniu 2021r realizował pilotażową edycję programu profilaktyki nadwagi w zapobieganiu wadom postawy u dzieci i młodzieży. W pierwszej pilotażowej edycji uczestniczyło 11 pacjentów w tym 63,63%  dziewczęta oraz 36,36% chłopców.

Celem głównym programu było:

>> Redukcja masy ciała,

>> Wzrost aktywności fizycznej,

>> Zmiana nawyków żywieniowych i dostosowanie diety do faktycznych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia, wieku i aktywności fizycznej,

>> Zmiana nastawienia rodzin do potrzeby wprowadzenia zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

W czasie 3 tygodniowego pobytu na oddziale rehabilitacji ogólnoustrojowej pacjent był pod opieką lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, dietetyka i psychologa. Miał wykonane badania laboratoryjne, wprowadzoną dietę redukcyjną, prowadzony progresywny program ćwiczeń indywidualnych i grupowych,  edukację zdrowotną z zakresu zdrowego odżywiania, psychoterapię indywidualną i grupową.

Podczas edukacji zdrowotnej omówiono prawidłowy rozwój dziecka oraz zalecono odpowiednią w stosunku do stwierdzonych nieprawidłowości modyfikację stylu życia.

Przy wypisie Pacjenci, Rodzice otrzymali materiały edukacyjne zawierające zasady zdrowego stylu życia, zestaw ćwiczeń do domu, przykładowy jadłospis, informację jak wspierać dziecko z nadwagą i otyłością. Pacjenci zostali skierowani do poradni pediatrycznej WSSDz w Krakowie w celu dalszego monitorowania stanu zdrowia.

Reasumując:

W czasie trwania programu wszyscy pacjenci zredukowali masę ciała.

SPRAWDŹ, JAK ZAPISAĆ SIĘ NA TURNUS LECZENIA OTYŁOŚCI