Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Organizacja pracy MCR [aktualizacja 20.05]

RADZISZÓW  – KOMUNIKATY DLA PACJENTÓW

ORGANIZACJA ŚWIADCZENIA USŁUG MEDYCZNYCH W PORADNIACH SPECJALISTYCZNYCH ORAZ W PRACOWNIACH DIAGNOSTYCZNYCH SZPITALA

 

·      Ze względu na sytuację epidemiologiczną zalecamy rejestrację telefoniczną w godz. 8:00 - 14:00 pod nr tel. 12 275 17 51 wew.1 lub 114.

·      Wizyty kontrolne w poradniach odbywają się osobiście lub  jeżeli stan ogólny dziecka tego nie wymaga w formie teleporady (nie dotyczy dzieci do 6 r.ż.)

·      Wizyty pierwszorazowe i w trybie pilnym odbywają się tylko osobiście.

·      Badania zlecone przez lekarza oraz zlecone na bieżąco w ramach telekonsultacji są wykonywane  w Gabinecie zabiegowym w Radziszowie.  

·      Wszyscy nasi pacjenci mają możliwość otrzymania e-recepty, e-skierowań  w ramach telekonsultacji.

·      Apelujemy o zakładanie Internetowego Konta Pacjenta, co umożliwi natychmiastowe uzyskanie kodu wystawionej online recepty lub skierowania.

·      Osoby przychodzące do szpitala muszą wypełnić bezpośrednio przed przyjęciem ankietę, którą otrzymacie Państwo na miejscu, ankietę można również wydrukować TUTAJ

·      Diagnostyka RTG, EEG i  USG odbywa się w zaplanowanych wcześniej terminach.

·      Proszę  przeglądać na naszej stronie internetowej komunikaty dotyczące poszczególnych poradni, które ze względu na specyfikę danej poradni mogą zawierać informacje uszczegółowione

 

 

ORGANIZACJA ŚWIADCZENIA USŁUG MEDYCZNYCH ZWIĄZANYCH Z REHABILITACJĄ W WARUNKCH STACJONANRNYCH  PACJENTÓW

 

·     Dwa dni przed planowanym  przyjęciem do Szpitala  pacjent jest umawiany na wymaz w  kierunku Covid 19.  Po wymazie dziecko wraca do domu.

·     Wymaz odbywa się na Izbie przyjęć.

·     Jeśli pacjent ma zaplanowany pobyt  na oddziale szpitalnym z opiekunem to opiekun ma pobierany wymaz na tych samych zasadach.

·     Wymaz może być również wykonany w miejscu zamieszkania (na zlecenie lekarza POZ).

·     Przyjęcia planowe do oddziałów Szpitala w Radziszowie odbywają się wg ustalonego na każdy dzień harmonogramu i po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

·     Z dzieckiem może pozostać tylko jeden, cały czas ten sam, rodzic/opiekun - przez cały okres hospitalizacji. (Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wychodząc z oddziału)

·     W przypadkach uzasadnionych możliwa jest zamiana opiekunów po wcześniejszych ustaleniach z lekarzem prowadzących dany oddział. 

 

W SZPITALU WPROWADZONY JEST  ZAKAZ ODWIEDZIN

 

 
ORGANIZACJA ŚWIADCZENIA USŁUG MEDYCZNYCH ZWIĄZANYCH Z ODDZIAŁEM DZIENNYM  PACJENTÓW

 

·     Przyjęcia planowe do oddziałów dziennych odbywają się wg ustalonego na każdy dzień harmonogramu i po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

·     Pacjent w dniu przyjęcia na oddział dzienny zgłasza się pod Izbę przyjęć gdzie  wypełnia ankietę ma pomiar temperatury oraz wypełnia dokumentację. Następnie przechodzi na badanie do gabinetu lekarskiego.

·     Rodzice, którzy oczekują na dziecko w budynku Szpitala zobowiązani są do przestrzegania wszystkich zasad bezpieczeństwa (maseczka, dezynfekcja, dystans).    

---------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 DZIECI, u których:

 

a) występują objawy ostrej infekcji dróg oddechowych o nagłym początku (np. gorączka i duszność, kaszel, utrata węchu o nagłym początku, utrata lub zaburzenia smaku o nagłym początku),

b) lub które miały bliski kontakt z potwierdzonym lub prawdopodobnym przypadkiem COVID-19 w ostatnich 14 dniach,

powinny zgłaszać się do Izby Przyjęć Oddziału Chorób Zakaźnych w Szpitalu im. St. Żeromskiego oraz w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie

OSOBY DOROSŁE o podobnych objawach powinny zgłosić się do Izby Przyjęć Oddziału Chorób Zakaźnych w Szpitalu Uniwersyteckim oraz w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego.