Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Oddziały

Oddział Kliniczny Psychiatrii Dziecięcej

Oddział Kliniczny Psychiatrii Dziecięcej

Kierownik Oddziału:
Lek. Kamila Wesołowska, specjalista psychiatra dzieci i młodzieży

Pielęgniarka Oddziałowa:
Mgr Renata Wierzbińska

Kierownik Oddziału Psychiatrycznego Dziennego Pobytu:
Lek. Elżbieta Pasyk, specjalista psychiatra dzieci i młodzieży

 

Lekarze:

Lek. Katarzyna Setkowicz, specjalista psychiatra

Lek. Katarzyna Grysak

Dr n.med. Lech Popiołek
Lek. Maciej Dziurkowski
Lek. Barbara Wojszel

 

Rezydenci:
Lek. Magdalena Skocz
Lek. Ewelina Bocheńska

Lek. Olga Krzeczek

Lek. Agnieszka Wierzbicka-Fijołek

Lek. Katarzyna Jędrzejczyk

 

Psychologowie Oddział Dzienny:
Mgr Józef Kosk, psycholog kliniczny 
Mgr Maja Raczyńska-Ścigaj, psycholog 
Mgr Barbara Adamska, psycholog 

 

Psychologowie Oddział Całodobowy:
Mgr Tomasz Kafel, psycholog 
Mgr Elżbieta Piątek, psycholog 
Mgr Antonina Bryniarska, psycholog

Terapeuci:
Mgr Wioleta Broda
Mgr Anna Juszczak

 

Kontakt:
Lekarze: + 48 12 619 86 00,  wew.: 314, 327
Pielęgniarki: + 48 12 619 86 00,  wew.: 361
E-mail: 
psychiatria@dzieciecyszpital.pl

Realizujemy swoje zadania w kilku podjednostkach. Są to:

  • 20 łóżkowy oddział całodobowy,
  • 25 miejscowy oddział dzienny, który obejmuje swoją opieką dzieci uczęszczające do przedszkola i szkoły (szkoła podstawowa oraz 1 klasa gimnazjum); oddział dzienny przyjmuje pacjentów, którzy są w stanie dotrzeć na zajęcia terapeutyczne.
Oddział jest ośrodkiem psychiatrii dziecięcej zapewniającym ciągłą, kompleksową, wszechstronną opiekę w wielu formach: leczenie stacjonarne, dzienne, ambulatoryjne, terapia indywidualna, grupowa, rodzinna, społeczność terapeutyczna, inne. Kładziemy duży nacisk na psychiatrię małego dziecka - temu mają służyć krótkie pobyty stacjonarne dziecka z matką, jeżeli zachodzi taka konieczność.

Nieskromnie musimy przypomnieć o doświadczeniu, które mamy w diagnozie i leczeniu całościowych zaburzeń rozwoju (m.in. autyzm).

Jest nam bliska także tematyka związana z dziećmi w okresie szkolnym - zwłaszcza cierpiącymi na ADHD i całe spektrum zaburzeń z kręgu zaburzeń zachowania oraz całościowych zaburzeń rozwoju (autyzm, Zespół Aspergera). Przypominamy o posiadanym przez nas doświadczeniu w diagnozie i leczeniu autyzmu. Nie można zapomnieć także o zaburzeniach odżywiania - głównie jadłowstręcie psychicznym.
 
Bardzo zależy nam, aby zaburzenia były jak najwcześniej wykryte i aby jak najszybciej zostało podjęte ich leczenie. Hospitalizację w Oddziale całodobowym traktujemy jak konieczność i dążymy do tego by, trwała jak najkrócej - adekwatnie do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. Mamy świadomość, że Szpital dla dziecka to tylko miejsce tymczasowego pobytu i ogromnej tęsknoty za bliskimi. Możliwość zaoferowania ambulatoryjnych form leczenia znacznie nam to ułatwia. Dążymy do tego by leczenie pacjenta stanowiło proces i w miarę możliwości pracował z nim stały zespół terapeutów. Przedstawiając ofertę warto chwilę zatrzymać się przy niestandardowych formach terapii, w których uczestniczą pacjenci korzystający z naszych usług: dogoterapia, hortiterapia. Opieka logopedyczna to stały element służący wspieraniu rozwoju naszych pacjentów. Jest to możliwe dzięki współpracy z krakowskimi uczelniami (głównie: Akademia Pedagogiczna).