Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Oddziały

Oddział Kliniczny Psychiatrii Dziecięcej

Oddział Kliniczny Psychiatrii Dziecięcej

Kierownik Oddziału:
Lek. Kamila Wesołowska, specjalista psychiatra dzieci i młodzieży

Pielęgniarka koordynująca i nadzorująca pracę innych pielęgniarek:
Mgr Renata Wierzbińska-Podsiedlik
specjalista pielęgniarstwa pediatrycznego

Lekarze:
Lek. med. Aleksandra Sikora-Sporek
Lek. med. Zofia Szepczyńska
Lek. med. Katarzyna Grysak

Rezydenci:
Lek. med. Agnieszka Wierzbicka-Fijołek
Lek. med. Katarzyna Jędrzejczyk
Lek. med. Weronika Sawa
Lek. med. Aleksandra Szcześniak
Lek. med. Edgar Wójcik
Lek. med. Natalia Jurasz
Lek. med. Adam Goryczka

 

 

Psychologowie Oddział Całodobowy:
Dr. n. hum. Elżbieta Piątek, psycholog, psychoterapeuta

Mgr Mateusz Gawron, psycholog, psychoterapeuta
Mgr Anna Siwiec, psycholog, psychoterapeuta

Mgr Ewelina Opalko, psycholog kliniczny

Terapeuci:
Mgr Wioleta Broda
Mgr Anna Juszczak

 

Kontakt:
Lekarze: + 48 12 619 86 00 (centrala),  wew.: 327
Pielęgniarki: + 48 12 619 86 91

Sekretariat: +48 12 619 86 92
E-mail: 
psychiatria@dzieciecyszpital.pl

Oddział jest ośrodkiem psychiatrii dziecięcej zapewniającym ciągłą, kompleksową, wszechstronną opiekę w wielu formach: leczenie stacjonarne, dzienne, ambulatoryjne, terapia indywidualna, grupowa, rodzinna, społeczność terapeutyczna, inne. Kładziemy duży nacisk na psychiatrię małego dziecka - temu mają służyć krótkie pobyty stacjonarne dziecka z matką, jeżeli zachodzi taka konieczność.

Nieskromnie musimy przypomnieć o doświadczeniu, które mamy w diagnozie i leczeniu całościowych zaburzeń rozwoju (m.in. autyzm).

Jest nam bliska także tematyka związana z dziećmi w okresie szkolnym - zwłaszcza cierpiącymi na ADHD i całe spektrum zaburzeń z kręgu zaburzeń zachowania oraz całościowych zaburzeń rozwoju (autyzm, Zespół Aspergera). Przypominamy o posiadanym przez nas doświadczeniu w diagnozie i leczeniu autyzmu. Nie można zapomnieć także o zaburzeniach odżywiania - głównie jadłowstręcie psychicznym.
 
Bardzo zależy nam, aby zaburzenia były jak najwcześniej wykryte i aby jak najszybciej zostało podjęte ich leczenie. Hospitalizację w Oddziale całodobowym traktujemy jak konieczność i dążymy do tego by, trwała jak najkrócej - adekwatnie do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. Mamy świadomość, że Szpital dla dziecka to tylko miejsce tymczasowego pobytu i ogromnej tęsknoty za bliskimi. Możliwość zaoferowania ambulatoryjnych form leczenia znacznie nam to ułatwia. Dążymy do tego by leczenie pacjenta stanowiło proces i w miarę możliwości pracował z nim stały zespół terapeutów. Przedstawiając ofertę warto chwilę zatrzymać się przy niestandardowych formach terapii, w których uczestniczą pacjenci korzystający z naszych usług: dogoterapia, hortiterapia. Opieka logopedyczna to stały element służący wspieraniu rozwoju naszych pacjentów. Jest to możliwe dzięki współpracy z krakowskimi uczelniami (głównie: Akademia Pedagogiczna).