Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Oddziały

Izba przyjęć

Izba przyjęć

Kierownik:
lek. Małgorzata Steczek - Wojdyła,
specjalista pediatrii

Specjaliści:

  • Lek. Katarzyna Kurdziel
  • Lek. Karolina Stasiak


Kontakt: 

+ 48 12 619 86 13
+ 48 12 619 86 17

Nie ma możliwości rejestracji do POZ oraz poradni specjalistycznych przez konakt z Izbą Przyjęć.
W tym celu zapraszamy do zakładki "Rejestracja"

 

Izba Przyjęć - to miejsce pierwszego kontaktu pacjenta z personelem medycznym Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie czynne 24 godziny na dobę. W Izbie Przyjęć rozpoczyna się proces leczenia i opieki pielęgniarskiej każdego pacjenta - dziecka, którego stan zdrowia wymaga profesjonalnej opieki medycznej.

Dziecko w wieku lat od 0 do 18 do szpitala może być przyjęte w trybie: 

  • nagłym - w stanie zagrożenia życia, ze skierowaniem lub bez 
  • planowym - ze skierowaniem, po wcześniejszym uzgodnieniu daty i godziny przyjęcia z kierownikiem oddziału. 


Zgłaszający się do Izby Przyjęć naszego szpitala z dzieckiem, rodzic/opiekun powinien posiadać: 

  •  skierowanie do szpitala (w nagłych przypadkach nie jest wymagane), 
  • europejską kartę ubezpieczenia w przypadku pacjentów zagranicznych lub rodziców/opiekunów pracujących za granicą. 


Izba Przyjęć wyposażona jest w aparaturę i sprzęt medyczny udzielania podstawowych świadczeń zdrowotnych. Opieka medyczna sprawowana jest przez wykwalifikowany zespół lekarzy i pielęgniarek, doświadczony w opiece medycznej na dziećmi, dbający o zapewnienie dziecku/opiekunom przyjaznej i komfortowej atmosfery. Każdy pacjent przyjęty na oddział ma zapewnioną całodobową opiekę medyczną, wyżywienie, środki farmaceutyczne.

W zależności od wieku dziecka i wewnętrznych ustaleń oddziału, rodzic może zaopatrzyć dziecko w niezbędnik pacjenta: 

  • małe dziecko - środki pielęgnacyjne, pampersy, ulubioną przytulankę dziecka. 
  • dzieci starsze - mogą mieć przybory toaletowe, dresy, piżamę, jeśli są w wieku szkolnym zeszyty, książki, przybory szkolne.

 

!WAŻNA INFORMACJA!

W  związku z pracami związanymi z realizacją projektu „Utworzenie Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie przy ul. Strzeleckiej”, informujemy o nowej lokalizacji Izby Przyjęć - Pawilon Jakubowskiego - budynek szpitala przy ul. Strzeleckiej 2A; parter
 
Projekt finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12, Infrastruktura Społeczna, Działanie 12.1. Infrastruktura Ochrony Zdrowia, Poddziałanie 12.1.2. Regionalna Infrastruktura Ochrony Zdrowia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.