Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Pododdział Neonatologii i Patologii Noworodka

Kierownik Pododdziału Neonatologii i Patologii Noworodka:
Lek. Bożena Burzyńska, specjalista pediatra, specjalista neonatolog

Specjaliści:
Dr n. med. Bożena Bańdo, specjalista pediatra, specjalista neurolog
lek. Anna Król - Zdechlikiewicz, specjalista pediatra

Kontakt:
Lekarze: + 48 12 619 86 09
Pielęgniarki: + 48 12 619 86 40

Pododdział Neonatologii i Patologii Noworodka

Personel obu pododdziałów stanowi wyspecjalizowany zespół lekarsko-pielęgniarski, bardzo lubiący swoją pracę co ułatwia szybkie, profesjonalne i skuteczne rozwiązywanie problemów zdrowotnych hospitalizowanych dzieci do lat trzech, a zwłaszcza zaburzeń rozwoju fizycznego i psychoruchowego. Dzieci i ich Rodzice otoczeni miłą atmosferą czują się dobrze i bezpiecznie.

Zespól specjalistów stanowią:

  • neonatolog, 
  • neurolog dziecięcy
  • pediatra. 

Wielospecjalistyczna opieka innych lekarzy, psychologów, rehabilitantów szpitala pozwala na całościowe rozwiązywanie problemów dziecka.

Pododdział Neurologii specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:

  • padaczki u małych dzieci, szczególnie zespołu Westa, 
  • a także zespołu FASD. 

W Pododdziale Patologii Noworodka hospitalizowane są chore noworodki, w tym wcześniaki. Przyjmowane są Dzieci z całej Małopolski, a także z innych województw.

Skutecznie diagnozujemy i leczymy:

  • żółtaczki, 
  • niedokrwistości, 
  • zaburzenia odżywiania
  •  oraz szereg zakażeń okresu noworodkowego. 

Prowadzimy leczenie według zasad i standardów postępowania nowoczesnej medycyny. W czasie pobytu w oddziale wykonywany jest szereg badań laboratoryjnych i diagnostycznych, oraz w razie potrzeby konsultacje specjalistyczne, aby rozpoznać problem zdrowotny dziecka, wprowadzić celowane leczenie, a również uspokoić Rodziców. Udzielane są porady dotyczące żywienia i pielęgnacji Dzieci.

!WAŻNA INFORMACJA!

W  związku z pracami związanymi z realizacją projektu „Utworzenie Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie przy Stzreleckiej 2” informujemy o zmianie lokalizacji Oddziału  Dzieci Młodszych z pododdziałem Neonatologii i Patologii Noworodka - od 25 czerwca 2018 r. zapraszamy do budynku szpitala przy ul. Strzeleckiej 2A (Pawilon Jakubowskiego, parter, wejście w lewym skrzydle).

Projekt finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12, Infrastruktura Społeczna, Działanie 12.1. Infrastruktura Ochrony Zdrowia, Poddziałanie 12.1.2. Regionalna Infrastruktura Ochrony Zdrowia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.