Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Diagnostyka

Pracownia tomografii

Pracownia Tomografii Komputerowej

Kierownik Pracowni TK:
Lek. Aldona Jarosz, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Pielęgnarki:

  • Katarzyna Czepiel
  • Anna Matusik
  • Małgorzata Wardak-Gucwa

Technicy elektroradiologii:

  • Anna Bodzoń
  • Maciej Hulewicz
  • Andrzej Olearczyk 

 

Lokalizacja:
Parter budynku głównego Szpitala, ul. Strzelecka 2, gabinet nr 1.

Kontakt:
Tel: + 48 12 619 86 12/ +48 12 619 86 94

Kontrakt z NFZ zakłada, że Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy wykonuje tomografię komputerową bezpłatnie, pacjentom do 18 roku życia z całego Województwa Małopolskiego, którzy posiadają właściwe skierowanie.

W ramach kontraktu, pacjenci mogą korzystać z takich specjalistycznych badań diagnostycznych jak badania głowy i szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy, zatok czy układu kostno-stawowego.

Wykaz badań Pracowni Tomografii Komputerowej w ramach NFZ do znalezieniaTUTAJ.

Pracownia Tomografii Komputerowej WSSDz św. Ludwika z najnowszej generacji wielorzędowym aparatem otrzymanym w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w 2012 r. pozyskała kontrakt Narodowego Funduszu Zdrowia na świadczenie usług medycznych.

W 20-warstwowym aparacie firmy Siemens zastosowano innowacyjne mechanizmy zmniejszające do minimum dawkę promieniowania w czasie ekspozycji, co zapewnia również krótki czas badania, co z kolei ma istotny wpływ na zminimalizowanie stresu związanego z badaniem. Pracownia jest specjalnie zaprojektowana w przyjazny dzieciom wystrój. Specjalna kolorystyka, obrazki na ścianach oraz urządzeniu, mają sprawić, aby dzieci czuły się tam dobrze i bezpiecznie.

Już od lutego 2011 tomograf zabezpiecza potrzeby diagnostyczne Szpitala oraz pacjentów przyszpitalnych poradni specjalistycznych. Zależało nam na tym, aby tak nowoczesny aparat służył jak największej ilości osób, oraz aby wykorzystywać go w możliwie największym stopniu – mówi Stanisław Stępniewski - Dyrektor Szpitala św. Ludwika. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz aparat jest jednym z dwóch tak nowoczesnych, specjalistycznych i zaawansowanych aparatów w Województwie Małopolskim, dlatego tym bardziej zależało nam na tym, aby podpisać umowę z NFZ na badania pacjentów również spoza naszej placówki.

W ramach kontraktu, pacjenci mogą korzystać z takich specjalistycznych badań diagnostycznych jak badania głowy i szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy oraz układu kostno-stawowego.

---------------------------

W przypadku KAŻDEGO BADANIA RTG i TK wymagane jest skierowanie od lekarza, a dzieci do 16. roku życia powinny mieć ze sobą książeczkę zdrowia dziecka.

Wyniki badań wraz z opisem i dokumentacją są dostępne na płytach CD.

NIE WYKONUJEMY BADAŃ DLA DOROSŁYCH

NIE WYKONUJEMY KOMERCYJNYCH BADAŃ TK