Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Oddziały

Oddział Pulmonologii

Oddział Pulmonologii

Kierownik:
Lek. Zuzanna Kurtyka, specjalista pediatra, specjalista chorób płuc

Pielęgniarka Oddziałowa:
Lic. Agata Jankowska specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego

Specjaliści:
Lek. Daria Dziecichowicz-Latała , specjalista pediatra, specjalista chorób płuc
Lek. Aleksandra Romaszko, specjalista pediatra

Kontakt:
Lekarze: + 48 12 619 86 34
Pielęgniarki: + 48 12 619 86 28

Oddział Pulmonologii zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dzieci z różnego rodzaju schorzeniami układu oddechowego. Kompleksową opieką obejmuje również dzieci chore na mukowiscydozę.

Jest miejscem weryfikacji, leczenia i kontroli dzieci z przesiewu noworodkowego w kierunku mukowiscydozy dla województw:

  • małopolskiego, 
  • podkarpackiego 
  • świętokrzyskiego.

Oddział dysponuje także czterema wyznaczonymi przestrzeniami dla niemowląt.

 

!WAŻNA INFORMACJA!

W  związku z pracami związanymi z realizacją projektu „Utworzenie Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie przy ul. Strzeleckiej”, informujemy o nowej lokalizacji Oddziału Pulmonologii - Pawilon Jakubowskiego - budynek szpitala przy ul. Strzeleckiej 2A; parter.
 
Projekt finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12, Infrastruktura Społeczna, Działanie 12.1. Infrastruktura Ochrony Zdrowia, Poddziałanie 12.1.2. Regionalna Infrastruktura Ochrony Zdrowia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.