Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Dla pacjenta

Nasze szkoły

Szkoła w Krakowie

Na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie działa Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie. Zajęcia dydaktyczne i wychowawczo-terapeutyczne organizowane są dla dzieci objętych leczeniem szpitalnym na poziomie przedszkola i szkoły podstawowej.
Najważniejszym celem szpitalnej edukacji jest takie oddziaływanie terapeutyczne, którego pożądanym efektem stanie się readaptacja uczniów w szkołach macierzystych i środowisku rówieśniczym.

Nauczyciele i wychowawcy Zespołu są przygotowani do pracy z dziećmi chorymi, pomagają naszym pacjentom w wyrównywaniu braków edukacyjnych wynikających z choroby, ale także w przywracaniu utraconej wiary we własne siły i zaufania do otoczenia.

Więcej informacji na stronie: http://zss2.krakow.pl/

Kontakt:
Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie

ul. Kopernika 19
31- 501 Kraków
Sekretariat:  tel./fax: 12 424 89 30
e-mail: zssnr2.krakow@interia.pl

Szkoła w Radziszowie

Na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika - Małopolskie Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" w Radziszowie działa Zespół Placówek Oświatowych im. ks. prof. Józefa Tischnera. W skład Zespołu wchodzi przedszkole, szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące z oddziałami gimnazialnymi. Placówka przeznaczona jest dla pacjentów Szpitala. 

Więcej informacji na stronie: www.zpo-radziszow.org

Kontakt:
Zespół Placówek Oświatowych im. ks. prof. Józefa Tischnera
przy Małopolskim Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" w Radziszowie

ul. Podlesie 173
32-052 Radziszów
tel, fax: + 48 12 275-14-88
e-mail: zpo@zpo-radziszow.org